Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri práčke

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri práčke

Získanie práčky je dôležitým prvým krokom k nezávislosti. Okrem toho, keď ste ochutnali tento druh vybavenia, je veľmi ťažké sa vrátiť a predstaviť si, že sa vraciate do práčovne. Tento nevyhnutný, ale drahý nákup vám poskytne veľa služieb a zvyčajne na dlhú dobu. Trváme na „normálne“, pretože aby vaša práčka pracovala niekoľko rokov a ste spokojní, bude potrebné vyhnúť sa niektorým z uvedených pascí.

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri nákupe

Pri kúpe práčky je rozhodujúcich niekoľko kritérií. Prvým je určite priestor, ktorý máte na inštaláciu. Či už si vyberiete okienko alebo práčku s najvyššou náplňou, účinnosť bude rovnaká, ale budete si musieť byť istí rozmermi, aby ste neriskovali nepríjemné prekvapenie, keď sa vrátite domov. Ďalším podstatným faktorom, ktorý je potrebné zohľadniť pri kúpe, je nosnosť stroja. Toto posledné kritérium sa musí zvoliť podľa počtu ľudí žijúcich vo vašej domácnosti. Pri príliš malej kapacite budú cykly stroja nasledovať jeden druhého, čo môže spôsobiť prílišné starnutie zariadenia. Naopak, pri príliš veľkom stroji bude zaťaženie len zriedka plné a v porovnaní s vašimi potrebami miniete príliš veľa vody a elektrickej energie.

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri nastavovaní práčky

Na nastavenie práčky je potrebných niekoľko opatrení. Najprv musíte skontrolovať, či je vo vašej domácnosti nainštalovaná primeraná inštalácia. Ak to tak nie je, je lepšie zavolať špecialistu, ktorý môže vytvoriť potrebné spojenia a spojenia, a najmä normy. Miesto práčky by sa nemalo vyberať náhodne, musí byť samozrejme blízko potrubia. Aby bola zaručená jej životnosť, musí byť práčka umiestnená aj v miestnosti, ktorá ju chráni pred nebezpečenstvom zamrznutia. Nakoniec sa ubezpečte, že vaša práčka je veľmi stabilná, čo zabráni traseniu, ktoré je na práčke poškodené.

Pri používaní práčky sa musíte vyhnúť chybám

Aby ste svoj stroj čo najlepšie využili, musíte si pozorne prečítať príručku, ktorá vás bude informovať nielen o podmienkach používania, ale aj o údržbe. Aj keď práčka vykonáva pranie, nie je vždy nepretržite čistá. Preto sa musíte o svoj stroj starať tým, že zaistíte, aby sa najkrehkejšie časti, ako sú tesnenia dverí, neznečistili. Pokiaľ ide o použitie, je potrebné určiť tvrdosť vody vašej obce informovaním v blízkosti príslušných služieb. Táto znalosť tvrdosti vody vám umožní najlepšie upraviť dávku pracieho prostriedku. Dodržiavaním odporúčanej dávky neznižujete životnosť zariadenia. Rovnako by ste nemali bielizeň zabaliť do bubna, pretože to môže tiež spôsobiť rýchle poškodenie práčky a znížiť jej účinnosť. Naše praktické videá z kúpeľne