Tissage de Luz prebudí dušu Baskicka

Tissage de Luz prebudí dušu Baskicka

Na atlantickej strane sa začala rodinná sága Tissage de Luz, ktorá trvá už vyše 100 rokov! Obrusy, ležadlá, záclony, uteráky ... Baskická spoločnosť si vybrala kvalitu a jednoduchosť, aby každý rok ponúkla pekný katalóg s duchom dovolenky a rodinného domu. So svojimi trblietavými farbami obnovuje Tissage de Luz motív bayadère a tartan bez toho, aby upadol do jednotvárnosti. Výsledok je elegantný a nadčasový, výrobky solídne a praktické. Čo nás núti pristupovať k celému domu, od kuchyne po obývačku cez záhradu! Návrat k histórii rodiny nadšencov.

100 rokov histórie

Tissage de Luz už viac ako storočie prepletala svoju históriu farebnými vláknami a bavlnou. Spoločnosť, ktorá sa narodila z vášne rodiny s textilným vláknom, ktorá po generácii odovzdáva svoju lásku k krásnym, dobrým a udržateľným. V roku 1908 Jean-Baptiste Gouze vytvoril svoju prvú mechanickú dielňu v Geste. Na svojom remesle „Mantis to oxen“ sú jednoduché a pruhované textílie, ktoré sa v krajine používajú na zakrytie voly a ich ochranu pred slnkom a parazitmi. Paralelne sú tkané látky na sandále, látky určené na odevy a stolové prádlo. V roku 1932 sa presťahoval do Bayonne, aby rozšíril svoju klientelu a najmä zamestnával kvalifikovaných pracovníkov, ktorí sú v regióne veľmi prítomní. To bolo v tejto dobe, že včlenil farby a odtiene do svojich stolových výtvorov, zatiaľ čo jeho syna predstavil láske k krásnemu bielizni. Po dvoch zlatých medailách získaných na veľtrhu Lyon sa jeho výrobky začínajú predávať v obchodných domoch v Paríži! Počas 2. svetovej vojny sa stolová bielizeň ponechá stranou v prospech odevov, ktorých potreby sa zvýšia. Spoločnosť sa však s textilnou krízou pomaly zrútila, až kým v roku 1977 nezatvorila svoje dvere. Až pätnásť rokov predtým, ako mala Maïté Fanfare - vnučka Jean-Baptiste - odvahu znovu začať podnikať. Tissage de Luz sa znovuzrodí pod súčasným názvom a bude sa rozvíjať v priebehu rokov, až do dnešného dňa sa stane spoločnosťou uznávanou pre svoju kreativitu a kvalitu svojich výrobkov.

Odporúčaná farba

Neustále obnovený kreatívny štýl v kombinácii s predkom know-how bezchybnej kvality dáva látkam Tissage de luz estetický nádych v zhode s dobami, ako aj hlavným mestom dôvery. Okolo dekoračného konceptu pre domácnosť ponúka baskická spoločnosť sortiment stolovej bielizne: obrusy, súpravy, chodníky, poťahovanú látku; kancelárska bielizeň: zástery, utierky na čaj, rukavice, hrnce; ale aj záclony, vankúše, celú kolekciu ležadiel a tašiek. Tkaniny sú v Lyone tkané, výrobky sa montujú v dielni Espelette: spoločnosť vyrábaná vo Francúzsku zostáva cenovo prístupná! So svojimi 150 predajnými miestami vo Francúzsku a viac ako 50 v zahraničí sú výrobky spoločnosti Tissage de Luz široko distribuované, nedávno posilnené otvorením svojej webovej stránky www.tissagedeluz.com. A ak ste v pokušení, naše praktické videá na dekoráciu stolov