Články

Koža preberá celý dom

Koža preberá celý dom

Koža je trochu dekorácie „všetko v jednom“: textúry, farby, tvary, je k dispozícii donekonečna. Známe to dobre v nábytku, ale tento materiál chameleónu sa tiež vkráda na naše steny, na podlahu a dokonca aj na posteľnú bielizeň a do kúpeľne! Táto všestrannosť si dnes v našich interiéroch získala miesto výberu; je to jednoduché, je tu niečo pre každého: pohovka v štýle vintage, čalúnenie v nápadných farbách alebo dokonca panely a obkladačky pre rázne moderný štýl. Musíte si len vybrať!

Kožené sedačky a kreslá: základy

Keď hovoríme o koži na ozdobu, vždy si myslíme, že je to pohovka. Hovädzie, teľa alebo byvolov, pravá koža je určite investíciou, ale sľubuje najmenej 10 rokov života pre tento vlajkový kus nábytku do obývacej izby. Celé zrno, anilín, pigmentované ... Existujú rôzne druhy vyčiňovania kože, ktoré hrajú ako na svoju odolnosť, tak na jej povrchovú úpravu. Celozrnná koža je napríklad relatívne krehká, ale veľmi pružná a zachováva si svoje prirodzené zrno a vrásky, zatiaľ čo upravená koža sa brúsi, aby sa získal homogénny povrch. Na strane dizajnu sa líšia aj švy: farby, materiály, ale aj typ použitých stehov. Sellier šitie je obzvlášť cenený pre jeho plochý reliéf na povrchu, ideálny pre modely s prepracovaným dizajnom, veľmi populárny na jeseň 2013.

Ozdobná kožená položka, nový trend

Dekoratívne kožené doplnky sa však v našich interiéroch začínajú nachádzať menej často ako sedacie súpravy. Priemyselná inšpirácia teraz dáva plnú voľnosť pri umiestňovaní kože do stredu dekoru, najčastejšie v hnedých, medených alebo karamelových odtieňoch: zrkadlá orámované kožou, košíky a iné škatule alebo nástenné svetlá a koberce so zvieracou kožou. , Pokiaľ ide o nábytok, koža nás prekvapuje: nízke stoly sú zdobené kožou, rovnako ako komody, so zošívanou kožou alebo kombináciou drevo-koža. Podobne aj kožená čelná doska alebo častejšie z štiepanej kože je inštalovaná v spálni pre útulnú a elegantnú atmosféru. Dávajte pozor, aby ste ho nezneužívali: 100% kožený štýl vás pravdepodobne unaví!

Koža na steny!

Myslíte si, že je vaša biela stena trochu smutná? Prečo to obliecť do kože? Cuir au Carré, špecialista na kožené a imitácie panelov, ponúka veľmi širokú škálu dlaždíc, aby ste si mohli sami vytvoriť originálny a moderný dekor. V štvorcoch alebo obdĺžnikoch rôznych formátov sa tieto panely dajú ľahko umiestniť na všetky druhy podpier: na steny, ale aj na podlahu a dokonca aj na dvere alebo príborník! Pokiaľ ide o farby, koža a imitácia sú k dispozícii podľa želania vo fialových, blankových, granátových, taupových odtieňoch ... Dokonca aj výhody kúpeľne! Koža, ktorá je opláštená na podložke z PVC a ošetrená tak, aby odolala vode, môže byť tiež inštalovaná vo vlhkých miestnostiach, napríklad s obkladmi a panelmi, napríklad na koži D-Sign Leather. A aby ste dôkladne hrali originalitu, vyberte kožené „parkety“, s doskami ležiacimi vo forme lamiel!

Imitácie kože

Ak je koža a imitácia všade, tieto materiály zostávajú relatívne drahé. Ak chcete prijať koženého ducha bez porušenia banky, existuje možnosť: imitácia kožených výtlačkov. Môžete tak ponúknuť posteľnú súpravu napodobňujúcu kožu alebo nejaké vankúše z bavlny, polyesteru a PVC, ktoré oklamú vaše oči, ale aj vaše ruky! Napokon, imitácia kože tapety umožňuje ľahko zdobiť steny v obývacej izbe, napríklad s kožou-efekt alebo grosgrain kožené vzhľad. Nezabudnite na nástenné nálepky, ľahko sa nanášajú a dajú sa ľahko odstrániť!