Podrobne

Video: liečte čerešňu napadnutú húsenicami

Video: liečte čerešňu napadnutú húsenicami

Vďaka poradenstvu odborníkov z Plant Clinic pochopte choroby vašich ovocných stromov a naučte sa ich liečiť. Dnes sa jedná o čerešňu napadnutú húsenicami, ktorá sa odovzdáva Filipovi. Postupujte podľa jeho analýzy a odporúčaní na videu!

Otázka od používateľa

„Na nejakú dobu boli listy môjho čerešne napadnuté nejakým malým čiernym slimákom. Mal by som sa s tým obávať?“

Pozrite si video

Vyšetrovanie a diagnostika

Nie sú to slimáci, ale defoličné húsenice. Na listoch tejto čerešne skutočne prišiel motýľ; takto sa tu vyvinuli húsenice. Všimli sme si, že tieto jedli bočné časti listov, ako aj povrch ich vnútornej časti. Tento druh hmyzu, ktorý sa vyskytuje vo veľkých množstvách, môže spôsobiť vážne poškodenie ovocných stromov a zabrániť ich rastu. Ich malé množstvo však neohrozuje život čerešní.

Niektoré odporúčania

Nanešťastie sa neodporúča žiadna liečba. Ak je tlak parazita nízky, nemusíte sa obávať. Dbajte však na to, aby sa neobjavili nové generácie defoličných húseníc. V takom prípade by sa mali čo najskôr odstrániť, aby sa zabránilo ich šíreniu. V prípade konkrétnej záhrady sa treba vyhnúť použitiu chemikálie. Najlepšie je stále sa toho zbaviť ručne, odstrániť a spáliť hniezda alebo sa spoliehať na prítomnosť pavúkov, osy, muchy alebo vtáky.