Hojdacie kreslo, stále trendy kreslo

Hojdacie kreslo, stále trendy kreslo

Príbeh mýtu

Je nepravdepodobné, že to vymyslel Benjamin Franklin hojdacie kreslo, Tento jack všetkých obchodov je otcom mnohých vynálezov, ale pravdepodobne nie hojdačky. Vskutku je pravdepodobnejšie, že hojdacia stolička bola vynájdená okolo roku 1725 v Anglicku.

Vyrábali sa dlho predtým, ako nemecký Michael Thonet objavil techniku ​​ohýbania dreva teplom. Vďaka tejto technike je výroba hojdacích stoličiek industrializovaná. Výroba sa zintenzívňuje a hojdacie kreslo sa stáva demokratickejším, V 30. rokoch sa stala súčasťou nábytku v mnohých domácnostiach.

Nadčasový a upokojujúci kus nábytku


Hojdacie kreslo je jedným z týchto vlajkových kusov americkej popkultúry. Z celej oblasti Atlantiku k nám neprichádza séria bez toho, aby hrdina odpočívala na svojom hojdacom kresle, na verande.

Je to tiež kus nábytku emocionálny a upokojujúci rozmer, Pripomína nám naše spomienky z detstva vďaka jeho miernemu kolísaniu.

Pocit uvoľnenia, ktorý človek zažije po inštalácii, je výsledkom dvoch veľmi špecifických javov, ktoré pôsobia na používateľa. Prvým je pripomienka hojdania kočíka, ktorý pre dojčatá alebo dospelých, upokojuje a spomaľuje srdcový rytmus, čím vytvára pocit relaxácie. Relaxácia je tiež spôsobená jednoduchým fyzickým javom: sedadlo sa automaticky presunie do polohy, v ktorej je ťažisko osoby zarovnané s kontaktnými bodmi, čo umožňuje obmedziť svalovú námahu pri udržiavaní tela. Nie je potrebné vynaložiť úsilie na hojdanie. Uisťujeme vás!

Hojdacia stolička ako dekoratívny prvok


Pôvodne tvarovaný do ohýbaného dreva, podobne ako stolička bistra Thonet, je teraz vyrobený z plastu alebo kovu a existuje v mnohých verziách.

Prispôsobujeme to všetkým štýlom: súčasným alebo ázijským, vintage alebo klasickým, romantickým alebo etnickým. Je to jednoduché, hojdacie kreslo nájde svoje miesto v akomkoľvek interiéri!

Ak chcete pohodlne vyvážiť svoje hojdacie kreslo, niekoľko riešení:

  • v obývacej izbe stretnúť sa s priateľmi alebo si odpočinúť pred dobrým filmom
  • v spálni: položili sme si oblečenie a prečítali si dobrú knihu
  • na terase v lete si vychutnať slnko alebo koniec večerov. Vyberte si drevené hojdacie kreslo, ktoré je odolnejšie voči klimatickým podmienkam.

Všetky hojdačky a značky nábytku ponúkajú hojdacie kreslá. To vám umožní získať model za veľmi prijateľnú cenu, pri výbere štýlového modelu.

Hojdacie kreslo prehodnotené najväčšími návrhármi


Hojdacie kreslo inšpirovala najväčších dizajnérov v priebehu rokov. To je určite dôvod, prečo sa stal nadčasovým kusom nábytku.

V 30. rokoch 20. storočia otriasol svet dizajnu príchod nových materiálov, ako sú vlákna a živica. Dáva návrhárom niekoľko nápadov, ako prísť na facelift tento rustikálny kus nábytku, často vyrobené z dreva.

Jedným z prvých, ktorý si predstavil novú verziu hojdacej stoličky, bol Charles Eames. V roku 1948 vytvoril model RAR, ktorý je dodnes taký moderný a vytúžený. Bude nasledovať najmä:

  • Kreslo JJ Antona Citterio v roku 1966: Toto hojdacie kreslo distribuované spoločnosťou B&B Italia spája kov, drevo a kožu pre model veľmi podobný klasickým hojdacím kreslám. V roku 2005 bol tiež znovu vydaný na potešenie milovníkov dizajnu.
  • Kreslo Culbuto od Marca Helda v roku 1967 : distribuované spoločnosťou Knoll, jej štýl 70. rokov spôsobuje, že nohy stoličky zmiznú a sú nahradené vyklápacím držiakom. Kreslo kombinuje kožu a lisovanú škrupinu zo sklenených vlákien.