Všetko o vonkajšej maľbe

Všetko o vonkajšej maľbe

Keď nastane horúca sezóna, prichádzajú dekoratívne priania mimo steny domu. Inšpirácia vzlietne a preberá záhradu, garáž a terasu. Dvere, ploty, steny, rolety ... máte na výber, pokiaľ si vyberiete farbu prispôsobenú podkladu, ktorý vydrží teplo, počasie a znečistenie.

Čo navonok maľujem?

Mimo domu môžete samozrejme maľovať fasády (omietky, tehly, cement, betón atď.), Ale tiež rolety, brány, ploty, zvyčajne vyrobené z dreva alebo kovu. Strechu môžete natrieť aj pozinkovaným plechom alebo napríklad na dlaždice.

Zariadenia na maľovanie vonku

Základné nástroje: - Vysokotlakový čistič - Drôtená kefa - Valec, maliarsky štetec - Zásobník na farbu - Maska, rukavice a prípadne kombinéza - Spodná vrstva lepidla - Nepremokavé plachty alebo noviny - Lepiaca páska Nástroje na poskytovanie (nepovinné): - Náplň - Škrabka - Striekacia pištoľ - Teleskopická rukoväť pre váš valec - Brúsny papier - Biely lieh

Aké bezpečnostné opatrenia pred nanesením farby?

Predtým, ako začnete, vyberte správny čas: podpora, na ktorej pracujete, by mala byť počas práce v tieni. Pri zaschnutí môže váš lakovaný povrch prasknúť alebo pľuzgierovať na slnku. Podobne sa dozviete viac o počasí: vyvarujte sa maľovania, keď je riziko dažďa alebo silného vetra menej ako 24 hodín po vytvorení. Uistite sa, že povrch, ktorý má byť natretý, je zdravý a čistý, aby umožnil trvalú priľnavosť. Musíte to vyčistiť odstránením všetkých nečistôt pomocou vysokotlakového čističa. Ak ju nemáte, záhradná hadica je v poriadku. Ďalším opatrením je kontrola vlhkosti: Dôkazom je prítomnosť slaného nálezu, hrdze, plesní alebo húb. Vyberte ich drhnutím drôtenou kefou. Ak je váš povrch prasknutý, je nevyhnutné, aby ste otvory vyplnili pred nanesením farby pomocou plniva alebo cementu. Z bezpečnostných dôvodov nechajte niekoľko dní zaschnúť. Všimli ste si, že oblasť ešte stále nie je plynulá? Piesok to zjednotí. Ak už bol natretý, skontrolujte, či predchádzajúca vrstva náteru neodlupuje. Pred brúsením odstráňte voľnú farbu škrabkou. Nakoniec sa pred začatím práce uistite, že máte po ruke všetky potrebné nástroje. Izolujte podlahu pred nebezpečenstvom škvŕn inštaláciou plastových fólií, novín alebo škatúľ na vaše chodidlá. Naneste lepiacu pásku na hrany každej časti, ktorá sa má chrániť. Ak chcete farbu opraviť, urobte si čas na prvý prechod so špeciálnou podsadou; existujú pre akýkoľvek druh povrchu: kovy, omietky, drevo ...

Aký druh farby?

Pre vonkajšie použitie je akrylová farba najbežnejšia. Odolný, je to vodná farba (menej znečisťujúca ako farba na báze rozpúšťadla alebo oleja a vaše náradie sa potom čistí vodou). Môže byť použitý na všetky vonkajšie podpery okrem kovu. Existuje mnoho farieb s rôznymi efektmi: napríklad hladká alebo sadrová. Drahšie sú farby odolnejšie aj vo fáze rozpúšťadla. Počas aplikácie buďte opatrní, aby ste sa chránili pomocou masky a rukavíc a dokonca aj v kombinácii, pretože táto farba je omnoho toxickejšia. Na vyčistenie vášho vybavenia potrebujete biely lieh. Jeho mikroporézna štruktúra umožňuje farbe dýchať a odparovať sa vlhkosť. Okrem toho pri daždi neabsorbuje vodu. Je vhodný pre všetky druhy podložky: betón, kov, drevo, omietka. Nakoniec existujú aj špeciálne farby na PVC, ktoré renovujú váš plastový exteriérový nábytok.

Prírodná vonkajšia farba

Natieranie vonku nie je nevyhnutne synonymom používania toxických produktov pre zdravie a planétu. Existuje oveľa ekologickejšie riešenie ako vodné farby a farby v rozpúšťadlovej fáze. Vápno farba je minerálna farba, ktorá odoláva plesniam, vlhkosti, poveternostným vplyvom, UV. Je vhodný pre neošetrené podklady ako cement, betón, pórovité kamene a tehly.

Ako nanášať náter?

Začnite v hornej časti povrchu a pracujte si smerom nadol. Natierajte v tenkých vrstvách a prebytočnú farbu odstráňte pomocou zásobníka na farby. Ak povrch nie je suchý, neprechádzajte niekoľkokrát na tom istom mieste a vyvarujte sa prerušeniu práce, aby ste si všimli stopy farby. Na maľovanie veľkých plôch použite valček. Pre ťažko prístupné rohy (mriežky alebo mriežky) je zbraň veľmi praktická a rýchla. Pokiaľ chránite celé prostredie v okolí oblasti, ktorá sa má natrieť, pretože zbraň vymaľuje farbu bez toho, aby ste mali možnosť namieriť na konkrétny bod. Plánujte viac náteru ako s bežným valcom. Nakoniec, pre povrchové úpravy, úzke rohy a povrch, uprednostnite kefu, ktorá vám umožní tkať všade. Ak je potrebné zabezpečiť podkladovú vrstvu, po ktorej nasleduje náter, najmä na vonkajšej strane, uvedomte si, že nanášanie príliš veľkého množstva náterov môže mať nežiaduce účinky: náterová hmota stráca svoju pružnosť a môže sekanie.


Video: Atelier Emmy Nowość 2019 Budowanie klocków Lego Friends 41365