Jean-Jacques Derboux dešifruje stredomorskú záhradu

Jean-Jacques Derboux dešifruje stredomorskú záhradu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krajinný dizajnér a autor knihy „Pred / Po: vytvorenie záhrady v stredomorskom štýle bez zalievania“, ktorú vydal Ulmer, sa k nám vracia Jean-Jacques Derboux k stredomorskej záhrade a jej osobitostiam.

Povedzte nám o svojom pozadí.

Mám počiatočný výcvik ako záhradník v MFR du Grand Mas v Uzès. Potom som vytvoril spoločnosť Jardéco, moju spoločnosť, ktorá sa zaoberá tvorbou a údržbou záhrad a od roku 1992 som navrhol kancelársku službu „záhradný projekt“, ktorá sa stala samostatnou službou v roku 1997. V roku 2004 sa Jardéco stalo záhradou Gecko, ktoré rastie s príchodom môjho spolupracovníka dizajnéra Edith Bertholon. V roku 2008 som vytvoril „Poradenské suché záhrady“, službu poradenstva pri zostavovaní záhrady a rok 2012 predstavuje vydanie mojej knihy „Vytvorte záhradu bez zalievania, stredomorského štýlu“ s vydaním Ulmer.

Čo je stredomorská záhrada?

Ide o záhradu, ktorá sa skladá hlavne z rastlinných druhov stredomorského pôvodu, a preto sú osobitne prispôsobené tejto klíme. Veľká rozmanitosť stredomorských rastlín ponúka pre projektanta širokú škálu zloženia. Okrem toho má tento typ záhrady veľkú výhodu v tom, že vyžaduje malú alebo žiadnu vodu a vyžaduje iba minimálnu údržbu.

Aká je vaša rada pri vytváraní tohto typu záhrady?

Najprv by ste mali vedieť, že výber rastlín je nevyhnutný. Je tiež potrebné dobre pripraviť pôdu, ktorá musí byť odvodnená. Je vhodné zasadiť na jeseň malé rastliny, ktoré sú lacnejšie a ktoré majú lepšiu kapacitu na adaptáciu, a teda aj regeneráciu. Zriadenie minerálneho mulča je zaujímavé, pretože ponúka veľa farieb, ktoré umožňujú vylepšiť rastliny, ale tiež obmedziť zalievanie, chrániť pred mrazom a obmedziť rast tráv.

Aký rozpočet by sme mali rozpočtu, ak si najmeme záhradníka?

Je mimoriadne ťažké poskytnúť rozpočet, pretože náklady závisia najmä od povrchu. Uvedomte si však, že používanie záhradnej architektúry je investícia, ktorá je zisková, pretože sa vyhýba chybám a je zaručený výsledok v strednodobom a dlhodobom horizonte. A môžete si byť istí, že vaše dedičstvo nehnuteľností bude zvýraznené.

Mohli by ste nám dať adresu na návštevu stredomorských záhrad?

Záhrady Redounel, ktoré sú moje súkromné ​​záhrady! Vyrábali sa v rokoch 1992 až 2012. Rozdeľujú sa do štyroch rôznych vesmírov: záhrada inšpirovaná Japoncom, romantická záhrada, výživná záhrada a moderná záhrada s organickým plávaním. Tieto záhrady sú otvorené pre národné alebo regionálne podujatia, ako napríklad „Rendez-vous aux jardins“, „Le temps des jardins en Languedoc-Roussillon“ a „Dni európskeho dedičstva“. Viac informácií o lesjardinsduredounel.blogvie.com GARDEN GECKO - projekčné kancelárske a záhradné zariadenia - 34820 Assas - jardingecko.com - 04 67 59 61 40Komentáre:

 1. Fele

  Zdá sa mi, že sa o tom už diskutovalo.

 2. Rybar

  Mýliš sa. Napíšte mi do PM, hovorí to s vami.

 3. Matoskah

  Nie si náhodou odborník?

 4. Ohanzee

  ACCORDION

 5. Zulkishakar

  Mýliš sa. Navrhujem o tom diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.

 6. Guri

  It is sad that more and more people write about this, it means that everything will be worse and worse, and even a crisis to the heap

 7. Ariyan

  Apparently not destiny.Napíšte správu