Výukový program: ako opraviť alebo vymeniť koleso kolieska?

Výukový program: ako opraviť alebo vymeniť koleso kolieska?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nie je potrebné prebývať z dôvodov takejto nehody, to sú veci, ktoré sa stávajú, a niekedy príliš často! Ale poďme rovno do akcie, dúfajme, že vyriešime trnitý problém prepichnutého kolesa raz a navždy. Keď prepichnete koliesko, máte niekoľko možností. Najpohodlnejšie: idete do garáže s kolesom, aby ste ho opravili, ale potom budete platiť vysokú cenu. Druhá si vyžaduje miernu námahu: idete do záhradného centra v nádeji, že nájdete rovnaké nové, dokonca aj celé koleso, ale takú neporiadok odmietate. Napokon, čo je pre ego najzaujímavejšie a najvýhodnejšie, kúpite si súpravu na opravu defektu a opravu sami vykonáte. Je to krajšie, pravdepodobne rýchlejšie a predovšetkým lacnejšie ako iné riešenia. Aj keď ste ešte neprepichovali, uvedomte si, že súpravy na ochranu pred vpichom sa tiež uplatňujú ako preventívne opatrenie, v tomto prípade sú často účinnejšie. Všeobecne sa prispôsobia všetkým prípadom, ale skontrolujte, či sú vhodné pre váš ventil. Sú buď typu "SCHRADER" (tiež hláskované SHRAEDER), identické s ventilmi, ktoré vybavujú autá ... a väčšina trakov, alebo typu "PRESTA". Potom sú tenšie a vybavené prvkom, ktorý ich odskrutkuje, ako sú kolesá bicykla. V druhom prípade to znamená, že vaše koleso je vybavené vnútornou trubicou. Preto budete potrebovať špecifickú súpravu pod tlakom, pretože spôsob, ktorý tu uvádzame, nebude vhodný. Tieto súpravy nájdete v obchodoch pre domácich majstrov, ako aj v niektorých čerpacích staniciach alebo záhradných centrách.
obtiažnosť : mierny náklady : menej ako 10 EUR Potrebné náradie : - súprava na ochranu proti prerazeniu - plochý kľúč pre maticu kolesa - kúsok kriedy alebo značky - čerpadlo na opätovné nahustenie kolesa

Krok 1: Tieto body skontrolujte skôr, ako začnete


Pred zakúpením súpravy na opravu defektu skontrolujte typ ventilu, ako je uvedené vyššie.
Na bočnej stene pneumatiky musí byť uvedený údaj „bezdušový“, tj bez rúrky.

Krok 2: Vyberte koleso


Pomocou kľúča s otvoreným koncom povoľte maticu na vybratie kolesa. Možno budete potrebovať iný kľúč oproti, aby ste zabránili otáčaniu osi.

Krok 3: Skontrolujte pneumatiku


Všetky cudzie predmety, ktoré sa môžu zachytiť na pneumatike, musia byť odstránené. Užitočné môžu byť kliešte alebo pinzety.

Krok 4: Nájdite netesnosti


Vložte vodu do nádrže a nahustite koleso. Ponorte ho do neho a vizuálne vyhľadajte všetky miesta, kde malé bubliny unikajú (môže ich byť niekoľko). Pre väčšiu presnosť vyberte koleso z vody a nechajte tekutinu na umývanie riadu dostať na miesto, ktoré ste našli. Tam, kde bubliny stúpajú, je tu diera.
Kriedou označte umiestnenie otvoru vyznačením bočnice pneumatiky.

Krok 5: Vyberte škrupinu z ventilu


Všetky súpravy majú nástroj na odstránenie škrupiny z ventilu.
Ak ste tak ešte neurobili, vypustite koleso (ak je to potrebné), potom vložte nástroj a odskrutkujte ho normálne proti smeru hodinových ručičiek.
Opatrne vyberte škrupinu a uložte ju na bezpečné miesto.

Krok 6: Vložte súpravu


Po odstránení jadra ventilu otočte koleso tak, aby bol ventil v polohe 4 alebo 8 hodín. To je dôležité, aby sa predišlo zbytočnému rozliatiu opravnej kvapaliny na strednú časť, ak je v poludňajšej polohe, alebo aby jej zavádzaniu bránila príliš hustá halda, ak je v polohe 6 hodín.
Stlačte fľašu, aby zanechala upchávajúcu tekutinu. Odporúčané množstvo je uvedené na etikete: v našom prípade sa odporúča polovica fľaše. Pomaly otáčajte kolieskom a vydržte na miestach označených kriedou tak, že značky umiestnite nadol, aby kvapalina upchala otvory.

Krok 7: Zostavte prvky


Súprava na ochranu proti vpichu sa vloží do pneumatiky. Znovu zostavte ventil pomocou nástroja a nahustite ho na tlak uvedený na pneumatike. V nepravdepodobnom prípade, že vaše koleso nie je originálne, musíte sa tiež pozrieť na hustiaci tlak, ktorý akceptuje ráfik, je na ňom napísaný a nahustiť na nižšiu z dvoch uvedených maximálnych hodnôt tlaku.
Zložte koleso a dotiahnite maticu. Ak tekutina nie je vo vnútri úplne zamrznutá, nechajte kriedové značky v polohe 6 hodín. To je všetko. Nielenže je blokovaná diera, ale teraz ste chránení aj pred ďalšími vpichmi, ktoré sa môžu vyskytnúť. Je to také jednoduché, že by sme si mohli takmer klásť otázku, prečo sa kolesá v továrni nezaobchádzajú priamo s defektmi…?


Komentáre:

 1. Lindel

  Nemáš pravdu. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, budeme diskutovať.

 2. Zulkir

  ale môžeme to parafrázovať?

 3. Mautaur

  There are other faults

 4. Nezahualpilli

  robíte chybu. Poďme diskutovať. Napíšte mi na PM.

 5. Brennus

  I thank for very valuable information. It very much was useful to me.Napíšte správu