Krátko

Video: ošetrenie šedých rastlín cukety

Video: ošetrenie šedých rastlín cukety

Vďaka našim odborníkom objavte všetky tipy na získanie dobrej úrody. Dnes sú rastliny cukety s belavým povrchom podrobené Jacquesovi Mymu, ktorý pracuje v La Clinique des plantes. Ak ich chcete liečiť, postupujte podľa jeho analýz a odporúčaní na videu!

Otázka od používateľa

cuketa, je múčnatka. Je potrebné povedať, že začiatok leta bol daždivý! Zelenina je krásna, ale mali by sme zasiahnuť, aby sme zabránili ohrozeniu zvyšku úrody? Ďakujem! >>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Sme tu v prítomnosti rastlín cukety, na ktorých si všimneme belavé dno. Zdá sa však, že zelenina rastie zhruba normálne. Pre lekára je diagnóza veľmi jednoduchá. Je to skutočne veľmi časté ochorenie postihujúce všetky tekvica, rodina cukiet. Rovnaký jav nájdeme aj na melónoch. Je to múčnatka a čelíme prípadu neskorého útoku na vyvinuté rastliny. Čo môžeme urobiť proti múčnatke tekvicovitých?

Niektoré odporúčania

V tomto prípade už nie je potrebné zasahovať. V skutočnosti je toto ochorenie škodlivé pre rastlinu iba vtedy, ak sa vyvíja veľmi skoro, to znamená na mladých výhonkoch. Môžete sa rozhodnúť pre ošetrenie na báze síry, ktoré chráni rastlinu. Keď plesne napadnú neskôr v sezóne, nie je dôvod zasahovať. Teraz viete, ako zaobchádzať so svojimi šedými cukinami. Neexistuje dôvod na znepokojenie, ak choroba nezasiahne mladé výhonky. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín!