Materiálové zameranie: ako zvoliť plátno na maľovanie?

Materiálové zameranie: ako zvoliť plátno na maľovanie?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak ste na maľbe na plátne nováčikom, pravdepodobne ste už museli čeliť tejto veľkej otázke: ktoré plátno by som mal zvoliť, aby som urobil svoju prvú prácu? Tu je niekoľko prvkov, ktoré vám umožnia vybrať si a nakoniec nechať prejaviť svoje umenie.

Materiál plátna

Ako základ pre návrh sa používajú tri hlavné materiály maliarske plátna : ľan, bavlna a polyesterové vlákno. Tieto textúry majú odlišné vlastnosti.

 • drina e de lin poskytuje solídnosť každému testu, ktorý vašej práci dodá výnimočnú životnosť. Tento typ plátno víta maľba akrylové, že maľba olej. Nevýhodou plátno bielizne spočíva v jej relatívne vysokej kúpnej cene. Plátno plátna s rozmermi 18 x 14 cm teda stojí medzi 8 a 15 eurami v závislosti od kvality plátna. Je vhodnejšia pre skúsených maliarov.
 • bavlnené plátno je ideálny pre začiatočníkov, pretože je lacnejšie kúpiť ako bielizeň. Ponúka však menšiu odolnosť voči napätiu a času. Tento typ plátno sa neodporúča maľba olej. Pokiaľ ide o rozpočet, očakávajte cenu v rozmedzí od 15 EUR za malý rám na plátne do 230 EUR za a plátno 130 x 81 cm.
 • plátno z polyesterových vlákien je zvlášť vhodný pre techniku ​​zasklenia. Má veľkorysé zrno, ktoré uľahčuje prácu vo veľkom formáte vďaka jeho schopnosti dobre označovať ťahy štetcom. Priemerná cena za rám plátna z polyesterových vlákien s rozmermi 18 x 14 cm je približne 3,5 eura. Je ideálny pre začiatočníkov.

Formát plátna

Čokoľvek ich materiál, obrazy sú k dispozícii v mnohých formátoch od malých po 12,5 x 12,5 cm až väčšie, ktoré môžu dosiahnuť 195 x 130 cm a viac. Výber formátu závisí hlavne od vašich prianí a vašich kreatívnych nápadov. Pre a maľba abstraktné obrazy veľký formát sa zdá byť vhodnejší, pretože uprednostňujú umelecký prejav. Naopak, portrét si vyžaduje obmedzenejší pracovný priestor. plátno stredná veľkosť bude ideálna pre začiatočníkov.

Povlak plátna

Príprava a plátno je hlavným kritériom pre správne rozhodnutie. V tejto oblasti sa dôrazne odporúča uprednostniť univerzálny povlak vo viacerých vrstvách. Toto opatrenie vás uistí o väčšej jemnosti potiahnuté plátno a preto kvalitný úlovok.Komentáre:

 1. Senusnet

  Stunned!

 2. Brahn

  Pomyslel som si a problém som odstránil

 3. Greguska

  Nemáš pravdu. Zadajte, budeme to diskutovať. Napíš mi v PM.

 4. Roger

  In vain work.Napíšte správu