Krok za krokom: výsev jahňacieho šalátu

Krok za krokom: výsev jahňacieho šalátu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahňací šalát je malý zimný šalát s okrúhlymi listami. Je to jedna zo vzácnych čerstvých zeleniny, ktoré sa môžu jesť počas tohto obdobia, keď je príroda v pokoji. Môže sa vysiať ako krycia plodina - to znamená medzi radmi inej plodiny, ako sú napríklad pór alebo karfiol -, ale rovnako ľahko môže rásť v priestore na to vyhradenom. Výsadbové obdobie sa líši podľa odrôd, ale tradičnejšie sa v auguste uskutočňuje siatie. Chumáčiky sa môžu zbierať rezaním do goliera (na úrovni zeme) pomocou jednoduchého noža alebo pomocou nožníc. Zber sa zvyčajne začína koncom novembra a pokračuje do apríla. Mali by však byť zakryté odumretými listami alebo núteným závojom, ktorý ich chráni pred zimným chladom, ak ich chcete jesť s moriakom. Príprava pôdy je základná, ale dôležitá. Pôda musí byť pevná, z tohto dôvodu je zbytočné ju hĺbkovo spracovávať, stačí jednoduché odburinenie. Nie je potrebné kopať, iba vrchná vrstva pôdy sa uvoľní zhrabnutím alebo pazúrom. Semená sa vysejú za chodu alebo v rade a pokryjú sa jemnou zeminou, ktorá sa zabalí do zadnej časti hrable (ak je vysiata v rade) alebo pošliapaním pozemku (ak sa vyseje za chodu), aby sa zabezpečil dokonalý kontakt. semená so zemou. obtiažnosť: ľahké náklady : približne 3 EUR za vrecko. Potrebné náradie : - hrable alebo pazúry - mulčovacie alebo nútené závoje - kanva

Krok 1: Vyrovnanie buriny


Odstráňte kamene a nežiaduce trávy. Pôdu poškriabajte, aby ste ju povrchne uvoľnili.

Krok 2: Poškriabte zem, aby ste ju uvoľnili


Do hĺbky niekoľkých centimetrov uvoľnite pôdu, aby ste mohli sledovať ryhy.
Pomocou konca držadla hrable alebo pazúry, sledujte malú brázdu o jeden centimeter v zemi.
Ak je pôda holá, existuje každá šanca, že nežiaduce buriny zaberú voľný priestor. Taktiež je vhodné zasiať do radu, aby sa zreteľnejšie videlo počas nevyhnutných burín v nasledujúcich týždňoch, alebo jednoducho jednoducho globálne mulčovanie, ktoré nás zachráni pred údržbou.

Krok 3: Prasnice online alebo za chodu


Ak je záhradníctvo trpezlivou prácou, teraz je čas dokázať, že nemáte žiadne ponáhľanie. Každé pol centimeter alebo centimeter umiestnia semeno atď. V opačnom prípade výsev za behu, ale nie príliš hrubý.
Keď sme práve urobili 3 brázdy, zasejeme 3 rôzne odrody. Umožní vám to vybrať si vybratú sezónu pre nasledujúcu sezónu, to znamená tú, ktorá sa bude vyvíjať najpriaznivejšie v závislosti od miestnych obmedzení, ale tiež podľa ich chuti.
Vo všetkých prípadoch vyhľadajte riadky malými kúskami dreva, aby ste vedeli, kde sú vaše sadenice, ale tiež rozlíšite nechcené buriny a mladé výhonky rmutu.
Voliteľné: nezabudnite na štítky pred každým riadkom, aby ste našli cestu okolo. Môžu byť ponúkané v taške - vyrobené z plastu odolného voči poveternostným vplyvom - alebo vyrobené ručne na kúsok bridlice alebo pomocou značky. Ak je vaša taška prázdna, položte malý drevený kolík, položte ho hore nohami na kolík a na jeho ochranu vložte plastový sáčok, aby ste ho chránili, nemusíte hľadať príliš ďaleko, aby ste našli značku. a rozmanitosť semien, ktoré si vyberú vaše preferencie.

Krok 4: Pôdu uzavrite a zabalte


Rukou jemne prikryte drážky. Odstráňte kamene, ak zostanú nejaké.
Zabalte drážky, ktoré ste práve zakryli, do zadnej časti hrable. Ak ste vysievali za behu, zľahka pazúrte pôdu, aby ste semená pochovali a zhutnili sa šliapaním na mieste.

Krok 5: Voda


Sadenice hojne zalejte vodou.

Krok 6: Chráňte sadenice


Jahňací šalát ľahšie rastie v tieni. Z tohto dôvodu sa pestuje buď ako krycia plodina medzi radmi inej väčšej zeleniny, alebo s použitím primeraného krytu, ako je slama alebo ľahký nútený závoj, ktorý umožňuje prechod malého svetla. To tiež pomáha v boji proti odparovaniu vody. V zime sú mŕtve listy vhodnejšie na ochranu pred mrazom.

Krok 7: Sledujte


Asi o desať dní neskôr prvé subjekty nesmelo vystrčili nos.
O šesťdesiat až deväťdesiat dní neskôr je čas na úrodu.Komentáre:

 1. Alessandro

  Zdá sa mi to ako veľmi dobrý nápad. Úplne s tebou súhlasím.

 2. Peirce

  Je to pravda! I like your idea. Offer to put a general discussion.

 3. Aram

  Prekonajte všetky limity.

 4. Jovan

  Nie v tomto biznise.Napíšte správu