Video: Ako pestovať levanduľa vo vašej záhrade a udržiavať ju?

Video: Ako pestovať levanduľa vo vašej záhrade a udržiavať ju?

Vôňa levandule, ktorá bola vždy súčasťou zloženia mnohých parfumov, je prekvapujúca. Z tohto dôvodu ich mnohí z nás chcú zasadiť na našej záhrade. Vincent Deconstanza (www.unecosmetiquebio.com) nám poskytuje všetky tipy na pestovanie levandule. Tiež nám dáva svoje tajomstvá, aby sa táto rastlina správne udržiavala s mimoriadne opojnou vôňou.

Pozrite si video:

Pestovanie levandule: tajomstvá dobrej výsadby

Na pestovanie levandule sa rozhodnite pre obyčajnú alebo vápenatú pôdu. Levanduľa oceňuje chudobné, suché a odtokové pôdy. Na získanie energie sa korene vkrádajú medzi zemou. Čo sa týka listov vädnutia, tvoria humus, ktorý vyživuje korene. Nepoužívajte bohatú a vlhkú pôdu. Keď sú splnené všetky podmienky, rastlina sa vyvíja správne a dáva krásny levanduľa. Počas prvých rokov sa odporúča poskytnúť mulč. Ten bude vyživovať podzemné stonky a pomôže koreňom regenerovať.

Ako sa správne starať o levanduľa?

Ak sú levandule vysadené správne, prvé stonky sa vyvíjajú bez prekážok. Na podporu opätovného rastu sú však potrebné určité zásahy. Napríklad odrežte vegetáciu, keď sú rastliny mladé, t. J. Odrežte špičky mladých výhonkov. Tieto sa potom premenia na kvety. Lavandin bude uprednostňovať opätovný rast pri kvitnutí. Pri mnohých listoch sa posilní fotosyntéza, čo vedie k dokonalému zakoreneniu rastliny. Na záver je potrebné odložiť kvitnutie pre lepšie zakorenené a dobre zavedené levandule. Levanduľa rastie v suchých oblastiach. Je potrebné zasiahnuť iba na jar a prerezávať až na konci kvitnutia. Budete mať možnosť zbierať levanduľa na extrakciu éterického oleja. Z tohto dôvodu je potrebné rezať tesne pod stonkou podporujúcim kvetinu. Keď rezáte levanduľu, urobte ju do tvaru gule, aby slnko mohlo rozsvietiť každú stonku. Ak bude úspešný, prerezávanie umožní kvetinám rásť na oboch stranách rastliny. Musí tiež trvať dlho v prvých rokoch. Prerezávanie tiež umožňuje, aby kvetina zostala v zime zelená. Teraz je rad na vás hrať! Pozrite si video Výsadba levandule vo vašej záhrade na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.