Komentáre

Ako je to so sprchou?

Ako je to so sprchou?

Čo keby vaňa strácala rýchlosť? Pretože ak je majestátny majestát, zaberá to ešte veľa miesta, nie je vždy veľmi prístupný a nepomáha šetriť vodou. A s novými modelmi, ktoré sú vždy efektívnejšie, sa sprcha stáva stále atraktívnejšou. Chcete zmeniť? Tu je to, čo potrebujete vedieť, keď chcete vymeniť vaňu za sprchu.

Aké sú výhody sprchy?

Ak má sprchovací kút menej kúzlo, napriek tomu oveľa lepšie zodpovedá nášmu životnému štýlu. V skutočnosti je rýchlejší sprchovať sa, spotrebúva omnoho menej vody, a preto spĺňa ekonomické aj ekologické požiadavky. Sprchovací kút môže navyše dokonale reagovať na priestor vašej kúpeľne tým, že sa ľahko prispôsobí jeho osobitostiam. Najmä vstupné sprchy umožňujú optimalizovať priestor a ponúkajú rafinovanú a funkčnú kúpeľňu. Pretože áno, odteraz sprcha nezanedbáva estetiku a to je pravdepodobne to, čo signalizuje jej návrat. Nezabúdajme ani na to, že sú čoraz sofistikovanejšie a môžu napríklad ponúknuť skutočné kúpele s vodnými masážnymi tryskami. Nakoniec treba poznamenať, že vane niekedy spôsobujú problémy s prístupom, najmä pre starších ľudí alebo ľudí so zníženou pohyblivosťou. Šmykľavejšie ako sprcha sa stáva nebezpečnou a je lepšie transformovať svoje vybavenie tak, aby sa maximalizoval jeho komfort a bezpečnosť.

Čo by ste mali vedieť pred výmenou vane

Predtým, ako dostanete novú sprchu, musíte odstrániť zástery a starú vaňu. Vedzte, že táto časť má len zriedka povrchovú úpravu a že v závislosti od typu sprchovania, ktorý si vyberiete, sa budete musieť spojiť z hľadiska farby alebo obkladu alebo dokonca hydroizolácie. Aby ste sa čo najviac vyhli práci, pokúste sa udržať prívody a odtoky vody výberom sprchy, ktorá zodpovedá existujúcemu zariadeniu. V opačnom prípade budete musieť vykonať pomerne významnú prácu, ktorá bude zahŕňať celú kúpeľňu. Aby ste minimalizovali prácu, tiež premýšľajte o možnosti zvoliť si sprchovaciu kabínu, ktorá má presnú veľkosť vašej vane. Tento modul bude umiestnený priamo na mieste starej vane a bude si vyžadovať iba jednoduché pripojenie, ale bez úpravy z hľadiska povrchovej úpravy. Pokiaľ ide o náklady súvisiace s touto zmenou, pokiaľ ide o vybavenie, všimnite si, že nájdete prijímače, na ktoré sa môžete pýtať od 150 EUR, sprchovacie súpravy vrátane hlavy, ručnej sprchy a príslušenstva od 150 EUR do 700 EUR a nakoniec steny sklenená sprcha za približne 200 eur na jednu stenu. Pokiaľ ide o kompletné sprchové kúty, ceny začínajú na 200 eur a siahajú až do viac ako 1 000 eur v závislosti od pohodlia a zvolených možností (masážne trysky, hammam, osvetlenie, hudba atď.).