Ako spravovať dekor detskej izby?

Ako spravovať dekor detskej izby?

Výzdoba vstupuje do detskej izby. Potom, čo sa ilustrovala v každej miestnosti domu zbúraním steny kuchyne alebo kúpeľne, teraz zaútočí na spálňu batoľa. Tvorcovia a veľké značky doň investujú a ponúkajú mu farbu a štýl. Detské izby sa tak stávajú plnohodnotnými izbami s viacerými funkciami. Ale skôr ako začnete všade, vráťme sa k základom, na ktoré máme tendenciu zabudnúť.

Jedna spálňa, 3 zóny

Detská izba má v dome vlastné miesto. Tento svet spája niekoľko druhov aktivít: spánok, práca a hry. Rady, nemiešajte ich! Konkrétne sa vyvarujte televízie v blízkosti postele a na stole nemáte žiadne hravé predmety! Namiesto toho vytvorte samostatné priestory zavesením jeho kresieb alebo rodinných fotografií na stenu vedľa postele. Budú upokojujúce a vytvoria ukľudňujúce prostredie pre vaše dieťa. Pokiaľ ide o stôl, uistite sa, že je dobre osvetlený a či tam máte všetko potrebné vybavenie, aby ste sa nemuseli rozptyľovať tým, že si za jeho farbiace cvičenia vezmete pastelky. Tieto jednoduché drobné úpravy udrží vaše dieťa na danom mieste a zabráni jeho rozptylu.

Nechajte deti presadiť svoj dekoratívny výber

Ako vidíte, spálňa vášho dieťaťa zostáva skutočným vesmírom venovaným jeho vyvíjajúcej sa osobnosti. Tým, že chráni svoje tajomstvá, svoje hry a učenie, predstavuje pre neho skutočný „domov“ v domácnosti. Musí byť upokojujúca av jej obraze. Z tohto dôvodu je vhodné povzbudiť vaše dieťa pri výbere dekorácie miestnosti. Diskutujte s dieťaťom o jeho vkusu, jeho túžbách a rozpočte. Výmena je nevyhnutná, pretože mu to umožní lepšie prispôsobiť svoju izbu. Týmto spôsobom sa tiež vyhnete miestnostiam úplne venovaným Barbie alebo Spidermanovi.

Použite výzdobu svojej izby na zmiernenie jeho nálad

Tento hlavný priestor, ktorý umožní vášmu dieťaťu rásť, zahŕňa hranie s farbami a symbolmi, aby vaše dievča alebo chlapec boli v harmónii so svojím vesmírom. Ak to chcete urobiť, začnite pomocou farebnej palety. Vedzte, že fialová a jej variácie podporujú koncentráciu. V miestnosti plachých sa uprednostňuje fuchsie alebo vínová, pretože tento upokojujúci odtieň umožňuje dieťaťu presadiť sa viac. Pokiaľ ide o zelenú, jej sviežosť a tón sú ideálne, ak je potrebné batoľa stimulovať. Podobne neváhajte a prispôsobte si izbu svojho dieťaťa zavesením jeho mena na dvere. Fotografie, plagáty a ďalšie drobnosti sú vítané, ale uistite sa, že dieťa nie je „zaplavené“ týmto príslušenstvom. Bola by to nepríjemnosť a dieťa by utopilo priveľa informácií. Naše praktické videá z detskej izby


Video: Predaj bytu 3 izbový 68 m2, Poprad