Ako správne izolovať stenu?

Ako správne izolovať stenu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vedeli ste, že neizolované steny sú hlavným vinníkom energetických strát vašej budovy? Izoláciou stien môžete svoju budovu hospodárne a zároveň znížiť svoj účet za energiu. Nižšie nájdete najlepšie tipy na izoláciu stien. Viac článkov na tému: Izolačné práce

Riešenie na zníženie energetických strát

Dom by nemal byť sám o sebe príliš uzavretý, pretože môže obsahovať toxické látky. Nemalo by sa zabúdať ani na to, aby ste ho dostatočne izolovali, inak riskujete jeho premenu na energetické sitko. Izolácia stien musí teda smerovať k výraznému obmedzeniu tepelných strát. Správna izolácia stien tiež obmedzí vašu spotrebu vykurovacej energie. Opačný účinok sa vyskytuje v lete, pretože izolácia pomáha počas tohto obdobia chladiť váš domov. Okrem toho vám umožňuje znížiť znečistenie vonkajším hlukom. Okrem toho je potrebné venovať pozornosť izolácii fasád najviac vystavených kolísaniu vlhkosti a teploty. Preto musí byť zachovaná najmä severná a západná fasáda, pretože sú náchylnejšie na vlhkosť.

Izolačné techniky

Na izoláciu stien existujú dve hlavné techniky: tepelná izolácia zvnútra a tepelná izolácia zvonka. Prvá technika sa často používa na novú izoláciu budovy. Umožňuje lepší energetický výkon a poskytuje lepší komfort bývania. Okrem toho je to najvhodnejšie riešenie pre budovy, ktorých vonkajšiu architektúru nemožno primerane izolovať. Používa sa tiež, keď: - máte starý dom, - nechcete úplne upravovať vonkajšiu architektúru, - vonkajšiu fasádu nie je možné obnoviť. Izolácia vonkajšej steny sa často používa na renovácie budov. Výhodou je zlepšenie tepelného výkonu budovy, ako aj jej estetiky, najmä s niekoľkými možnými úpravami. Musíte však zabezpečiť, aby izolácia vonkajších stien spĺňala pravidlá plánovania vašej lokality.

Zelená izolácia

Izolácia stien by vám nemala iba umožniť znížiť váš účet za energiu, ale tiež predstavovať záväzok chrániť životné prostredie. Budete potrebovať účinné a ekologické izolačné materiály pre váš domov. Preto sú najvhodnejšími materiálmi ovčia vlna, rastlinné vlákna, buničitá vata atď. Tieto materiály majú tú výhodu, že sú rovnako účinné ako bežné izolačné materiály a navyše sú šetrné k životnému prostrediu. Ak sa rozhodnete pre konvenčnú izoláciu, najčastejšie používanými materiálmi sú sklenená vlna a sadrokartón. Tieto materiály sa často používajú na izoláciu vnútorných stien presnými metódami, najmä na izoláciu kovovou kostrou a izoláciu lepivou výstelkou. Toto sú štandardné techniky izolácie stien zvnútra.