Podrobne

3 etnické koberce, 3 kmene objaviť

3 etnické koberce, 3 kmene objaviť

V letnej dekorácii ságy nastal čas na ručne vyrábané koberce odinakiaľ. Pretože pochádzajú zo špecifického etnického know-how, každý má svoje meno, ktoré je tiež veľmi presné. Rýchly prehľad o troch z nich, ktoré nás zavedú do troch samostatných destinácií, vo forme identifikačných kariet.

Koberec z boucherouitu

Odkiaľ pochádza Boucherouitový koberec, známy tiež ako koberec „boucharouette“, pochádza z Maroka a presnejšie od niektorých jeho vidieckych kmeňov, v ktorých existuje silné kríženie medzi berberskou a africkou kultúrou v dôsledku predchodného používania karavanu. Ako sa vyrába? Tieto veľmi ekologické koberce tkajú berberské ženy, pretože používajú recyklované látky, handry, nylonové zvyšky a iné. Čo je na tom zvláštne? Okrem použitých materiálov sa ďalšia špecifickosť týchto kobercov týka ich opakujúcich sa diamantových vzorov. Zvyk tak starý ako svet (toto berberské umenie siaha až do paleolitického obdobia), ktoré sa preto vzťahuje na znamenia a symboly praveku.

Kilim koberec

Odkiaľ pochádza Kilim je označenie tureckého pôvodu alebo „gelim“, ktoré môže byť napísané aj „klim“ alebo „kélim“. Tento koberec sa vyrába hlavne na Blízkom východe, na Kaukaze a v Strednej Ázii. Ako sa vyrába? Kilim koberec sa vyznačuje tým, že je vyrobený z vlny a používa sa technika plochého stehu. Ako už bolo preukázané mnohými zvyškami, tento tradičný koberec bol vyrobený viac ako 10 000 rokov a jeho kmene sa tkajú ručne, najmä so sídlom v Anatólii a v určitých oblastiach Iránu. Čo je na tom zvláštne? Ak cieľom kilimového koberca je reprezentovať pamäť a identitu ich predkov, či už sedavých, kočovných alebo polo nomádskych, nie je vždy potlačený rovnakými farbami a rovnakým štýlom. Tento bude pre niektorých triezvy a rafinovaný, pre ostatných ozdobený a farebný. Všetko záleží na dedine a ľuďoch pôvodu! Pokiaľ ide o motívy, tieto majú tendenciu evokovať formu symbolického písania, ktoré sa považuje za dedičstvo predkov šamanistického presvedčenia.

Bakhtiar koberec

Odkiaľ pochádza Bakhtiar koberec pochádza z Iránu. Konkrétnejšie z pohorí Zagros západne od Isfahanu. Tam, kde žije kočovný kmeň rovnakého mena. Ako sa vyrába? Výroba tohto koberca je atypická, pretože po jeho dizajne založenom na pevnej vlne je zbitý pevnosťou, aby získal hrúbku, pevnosť a trvanlivosť, čím vstupuje do najlepších perzských kobercov. Čo je na tom zvláštne? Ďalší znak charakter tohto koberca: vzory! Predstavuje tradičnú perzskú záhradu ... alebo dokonca stromy života spojené s miestnou kultúrou. Malá prezentácia etnických kobercov pochádzajúcich z dobre udržiavaného umenia predkov. Naše praktické orientálne dekoratívne videá