Vitra, príbeh značkovej značky

Vitra, príbeh značkovej značkyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Napriek tomu, že táto značka nie je známa širokej verejnosti, publikuje nábytok od najväčších tvorcov. Od roku 1950 má spoločnosť kombinované technické know-how a kreativitu. Ponúka riešenia rozloženia, ktoré sú funkčné a zároveň zdrojom inšpirácie.

Narodenie Vitry

Tento rodinný podnik založil Willi Fehlbaum v roku 1950 vo Weil-am-Rhein (Nemecko). Ústredie sa rýchlo presťahovalo do Švajčiarska a po jeho otcovi prevzal vedenie spoločnosti Rolf Fehlbaum. Vitra je rodinný podnik, ktorý rastie po celom svete. Táto internacionalita sa začína v sídle spoločnosti v Birsfeldene (Švajčiarsko). Zamestnanci so sídlom vo Švajčiarsku pracujú denne s mužmi a ženami z iných európskych krajín. Integračné programy umožňujú vytváranie sociálnych sietí a vzájomnú podporu na všetkých úrovniach vo všetkých krajinách. Otvorenosť a rozmanitosť sú kľúčmi k živému pracovnému prostrediu.

Prestížna spolupráca

Spoločnosť robí z čestného miesta kombináciu know-how a kreativity, a preto vyzýva na svoju kolekciu tých najlepších dizajnérov. Eamesov pár, Eero Saarinen, Jasper Morrison, Jean Prouvé, bratia Bouroullec, Ron Arad, Verner Panton alebo Zaha Hadid sú všetci dizajnéri, umelci alebo architekti, ktorí spolupracovali so značkou. Frank Gehry, ktorý po tom, čo pre značku navrhol veľa predmetov, postavil v roku 1989 Múzeum dizajnu Vitra. V stálych zbierkach nájdeme, ako v butiku, stoly, kreslá, pohovky, ale aj šperky, riad, ozdobné doplnky alebo osvetlenie ... a vo všetkých materiáloch: kartón, sklo, plast ... Oživením tradície myšlienok spoločnosti Charles & Ray Eames, ktoré označili Postoj Vitry na mnohých úrovniach. Spoločnosť Vitra dala životnosť výrobkov do centra svojho prínosu k trvalo udržateľnému rozvoju a vyhýba sa prchavému dizajnu.

Okolo značky

Projekt Vitra je hĺbkovou publikáciou o histórii, novinkách a budúcnosti Vitry. Bohato ilustrované kapitoly sprevádzané textami Alexa Colesa, Rolfa Fehlbauma, Luisa Fernándeza-Galiana, Deyana Sudjiča a Alexandra von Vegesacka rozprávajú príbehy o miestach, produktoch a ľuďoch spojených s Vitrou. Tento časopis predstavuje aj predtým neuverejnené dokumenty z archívov Vitra, rozpráva „malé príbehy“ nábytku a dizajnérov a zdôrazňuje rovnováhu medzi kultúrnymi požiadavkami a hospodárskym úspechom. Tento prehľad dopĺňa história spoločnosti a rozsiahly glosár. Značka sa zameriava hlavne na mimoriadne odolné materiály, konštrukcie a estetiku. Mnohé klasiky vyrobené od 50. rokov 20. storočia sú toho najlepším dôkazom. Pre spoločnosť Vitra skutočnosť, že výroba, používanie a likvidácia nábytku nespôsobujú žiadne nepríjemnosti, sa musí úplne pochopiť v jeho úžitkovej hodnote. Viac informácií na www.vitra.com