5 tipov na životnosť vašej chladničky

5 tipov na životnosť vašej chladničky

V horúcom počasí nie je neobvyklé, že sa chladničky rozkladajú. Tento domáci spotrebič je veľmi zaneprázdnený a je obsluhovaný po celý rok, aby nedošlo k predčasnému poškodeniu, ktoré by si vyžadovalo zmenu spotrebiča. Aby ste pomohli vašej chladničke žiť dlhšie, tu je 5 tajomstiev dlhovekosti.

Tip č. 1: Skontrolujte klimatickú triedu

Najskôr si musíte vybrať chladničku, aby dobre pracovala a nenechala sa ísť, keď ste na cestách. Z tohto dôvodu musíte napríklad zohľadniť klimatickú triedu vášho budúceho zariadenia. Tento ukazovateľ vám skutočne umožňuje vedieť, pre akú okolitú teplotu bolo zariadenie navrhnuté pre správnu činnosť. Chladnička triedy N zodpovedá miernej teplote medzi 16 ° C a 32 ° C, ST a subtropikalizovanej teplote v rozsahu od 18 ° C do 38 ° C. V závislosti od oblasti, v ktorej žijete, túto kategóriu prispôsobte tak, aby prevádzkové teploty čo najlepšie zodpovedali skutočnosti.

Tip č. 2: Nechajte svoju chladničku dýchať

Aby chladnička správne fungovala, musí byť dobre vetraná, aby z vášho prístroja mohla unikať teplo. Aby ste to dosiahli, musíte medzi chladničkou a stenou (asi 5 cm) nechať medzeru, aby vzduch mohol voľne prúdiť. Okrem toho uvažujeme o vyčistení zadnej mriežky dvakrát až trikrát za rok pre lepšiu evakuáciu. Zabráni sa tým nadmernej spotrebe energie, ktorá unaví vaše zariadenie.

Tip č. 3: Neumiestňujte ho do blízkosti zdroja tepla

Podobne miesto chladničky bude zohrávať dôležitú úlohu pri jeho správnom fungovaní. Aby ste ju optimalizovali, odporúčame vám neumiestňovať chladničku do blízkosti zdroja tepla, a preto ju udržujte mimo dosahu varných platní alebo rúry, ktoré by spôsobili nadmernú spotrebu energie, a teda nadmernú aktivitu spotrebiča, ktorý môže to poškodiť.

Tip č. 4: Nenabíjajte ho príliš veľa

Aby ste sa vyhli nadmernej činnosti zariadenia, neprepĺňajte chladničku. Vyvarujte sa tomu, aby ste do chladničky neukladali zbytočné veci, ktoré by stále ochladzovali. Napríklad, zvážte odstránenie všetkých kartónových obalov z potravín skôr, ako ich umiestnite do chladničky, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú okolo jogurtov. Vaša chladnička potom bude pracovať na tom, čo je skutočne užitočné.

Tip č. 5: udržujte chladničku

Nakoniec vedzte, že je potrebné udržiavať chladničku! Je skutočne dôležité rozmraziť ho, keď sa objaví vrstva ľadu, pretože zvyšuje jeho spotrebu a môže poškodiť správne fungovanie zariadenia. Pred vykonaním tejto operácie nečakajte príliš dlho, pretože sklo môže rýchlo zabrániť správnemu zavretiu dverí a spôsobiť netesnosti. Okrem toho nezabudnite pred začiatkom údržby chladničku odpojiť, pretože po zapnutí spotrebiča by dvere nemali zostať otvorené dlho. Naše praktické videá na varenie


Video: Ako predĺžiť životnosť pneumatík vášho auta. AUTODOC