Komentáre

Rozhovor so Sarou Guedj a Esther Goldszmidtovou, zakladateľkou značky Irèneirène

Rozhovor so Sarou Guedj a Esther Goldszmidtovou, zakladateľkou značky Irèneirène

Irèneirène, značka špecializujúca sa na vintage design, odpovedala na naše otázky. Stretnutie s dvoma zakladateľmi a riaditeľmi značky, medzi Metz a Parížom.

Čo je Ireneene?

Sara: Irèneirène je predovšetkým miestom historického nábytku, ale nie to, že od budúceho roku obohatíme naše zbierky súčasnými výtvormi. Je to úplný vesmír pre domácnosť, dobrého vkusu a za prijateľné ceny. Cieľom je sprístupniť dôverné predmety čo najväčšiemu počtu ľudí, často vyhradené pre finančnú alebo intelektuálnu elitu. Táto webová stránka porodila druhú aktivitu: dekoráciu interiéru pre jednotlivcov i profesionálov. Táto dekoračná služba sa stala, rovnako ako stránka, srdcom našej činnosti.

Prečo je toto meno také neobvyklé? Môžete nám to vysvetliť?

Esther: Irene je krstné meno Sáriny babičky. To bolo druhé, ktoré mu dalo chuť na dizajn a vinobranie. Dabovanie mena sa vzťahuje na skutočnosť, že sme dvaja, na všetko, čo pripomína rodine a skupinám. Náš slogan je tiež: FFFF - Rodinný nábytok pre priateľov, rodinný nábytok pre priateľov. Je to medzigeneračná značka, ktorá zdôrazňuje minulosť a vzťahy, ktoré nás spájajú s nábytkom.

Ako ste sa stretli?

Sara: Pred 8 rokmi som založil malú galériu súčasného umenia v Paríži a Esther prišla so mnou pracovať. Odtiaľ sa zrodilo naše priateľstvo a naša túžba pokračovať v spoločnej práci.

Kde hľadáte nábytok?

Esther: Začali sme na blších trhoch a predaji garáží, ako aj na aukčných a špecializovaných stránkach. Potom sme postupom času vytvorili skutočnú sieť odborníkov, ktorí nás kontaktujú, keď majú časti, ktoré nám môžu ponúknuť. Vďaka tomu sme často na tomto nábytku prvý, čo nám umožňuje mať exkluzívne a nízke ceny. Potom, rovnako ako detektívi, sledujeme zdroj a históriu každého z objektov, ktoré často pochádzajú z diaľky.

Ako prepíšete nábytok?

Esther: Snažíme sa čo najviac udržať ducha nábytku, zostať v jeho čase, jeho ducha a jeho štýl. Je to ročník, ktorý je vpísaný v súčasnosti, napríklad opakovaným použitím techník času s novšími materiálmi.

Máte nejaké rady pre začínajúcich lovcov výhodných obchodov?

Sara: Prvým krokom je nepochybne dobrá informovanosť. Estetika je samozrejme dôležitá a tiež inštinktívna stránka. Vždy je však zaujímavé éru kontextualizovať. Mnoho kníh o dizajne od druhej svetovej vojny po súčasnosť, v Taliansku, v škandinávskych krajinách, vo Francúzsku, trochu v Spojených štátoch, sleduje históriu a vývoj dizajnu. Tieto domy priniesli nové spôsoby práce a videnia dizajnu. Je to ako robiť domáce úlohy v škole. Počas prázdnin potom robíme maximum na blší trh a predaj v garáži. Musíme uprednostniť provinciu, v ktorej sú ceny atraktívnejšie. Potom sa stretneme s amatérmi a profesionálmi, ktorí majú skutočnú vášeň pre ročník a ktorí vám môžu ponúknuť neuveriteľné produkty. Esther: Internet môže byť tiež spôsob, ako zistiť ceny a hodnotenie, aby ste sa nezradili s nákupom. Ak budete čítať a učiť sa pútavo, nebudete musieť platiť viac, ako je trhová cena a vyhnúť sa chybám na blších trhoch.

Môžete nám povedať viac o vašich dekoračných službách pre jednotlivcov?

Sara: Máme všetko, koučujeme pre mladých ľudí, ktorí nemajú veľké prostriedky, ale tiež obrovské byty, kde bolo potrebné znovu obkladať, elektrinu, zničiť steny ... Nosíme čiapky architekta, výhodný lov, dekoratér ... V interiéroch vždy miešame moderný a ročník, aby sme vytvorili dialógy medzi minulosťou a súčasnosťou. Postaráme sa tiež o projekty pre profesionálov, ako sú reštaurácie alebo obchody, ktoré staviame. Na začiatku školského roka 2013 nájdete na svojich stránkach redakčnú linku Irèneirène s novými exkluzívnymi súčasnými výbermi, v ich novom kancelárskom butiku v 17. obvode v Paríži, ak chcete vidieť objekty v 3D alebo na výstave Wondervintage v oblasti Commines od 20. do 22. septembra 2013. Viac informácií o irenirene Naše praktické videá o dekoráciách