Informácie

Položil som drevenú podlahu

Položil som drevenú podlahu

Krok 1 - Zhromaždím potrebné nástrojeNa položenie podlahy potrebujem meter, tesárske kladivo s raziacou hlavou na jednej strane a sťahovákom klincov na druhej strane, hrotmi s jemnými hlavami a nakoniec ručnou alebo elektrickou pilou (tu) kyvadlová píla).

Krok 2 - Vyberiem si podlahu


Podlaha je tvorená viac-menej širokým pásom dreva, ktorý má na ploche hrebene, ktoré sa umiestnia na zem. Každá čepeľ má drážku na jednej strane a pero na druhej strane, aby sa čepieľky do seba zmestili. Ak sa rozhodnete pre podlahu nižšej kvality, vyhýbajte sa používaniu príliš širokých dosiek, ktoré sa môžu časom deformovať. Vyberte si dosky s čo najmenším počtom uzlov: tieto znižujú odpor podlahy.

Krok 3 - Začnem


Pomocou modrého kábla nakreslím čiaru rovnobežnú so stenou, aby som začal s inštaláciou štvorca.

Krok 4 - Vypočítam svoje rezy


V závislosti od dĺžky miestnosti a podlahových dosiek musím počítať tak, že na konci miestnosti nemám veľkú dosku a malý kúsok. Aby sme v rezoch nevideli príliš veľa odpadu, položili sme niekoľko lopatiek kolmo na zvyšok podlahy. Tieto čepele sa potom skryjú v skrini.

Krok 5 - Opúšťam cirkuláciu vzduchu


Celé umenie stavby spočíva v dobrej cirkulácii vzduchu, aby sa zabránilo plesniam. Aby som ponechal malú vzdialenosť pozdĺž steny, dočasne priskrutkujem druhú dosku a pomocou klieští mierne privediem čepeľ dovnútra. Stena je priehľadná a prvé dve dosky sú dokonale spojené.

Krok 6 - Priklinujem prvú čepeľ


Pomocou kladiva zatlačím hrot do prvej dosky podlahy. Tento bod bude umiestnený priamo na vrchu čepele. S mučeníkom prenasledujem bod, aby nevyčnieval z podlahy.

Krok 7 - Rozhadzujem čepele


Aby som získal niečo atraktívne pre oko, ale aj odolnejšie, uistím sa, že moje čepele sú usporiadané v striedavých radoch. Dva rovnaké rezy by sa nikdy nemali navzájom sledovať.

Krok 8 - Vložte čepele medzi ne správne


Pomocou dreveného mučeníka (malý kúsok dreva nájdený vo vodopádoch) som vložil druhú dosku do prvej a jemne som udrel kladivom na mučeníka položeného na podlahovú dosku. Výsledok je dobrý, keď sú dve podlahové dosky spojené.

Krok 9 - Opravím ostatné podlahové dosky


Aby som opravil nasledujúce čepele, položil som diagonálne body na stranu čepele tak, aby boli neviditeľné.

Krok 10 - Bezchybný povrch


Keby som postupoval podľa všetkých krokov, dostal som podlahu s pekným povrchom. Teraz to môžem voskovať staromódnym spôsobom. Aby sa predišlo opakovaniu tejto operácie príliš často, nanášam dve vrstvy oleja, ktoré zachovajú pôvodnú farbu mojej podlahy a zvýšia jej odolnosť proti nárazom a rôznym škvrnám. Takto upravená podlaha sa môže umyť navlhčeným mopom.