3D tlačiareň revolucionizuje svet dekorácie

3D tlačiareň revolucionizuje svet dekorácie

Postavte stôl, stoličku, príborník a dokonca aj dom s 3D tlačiarňou ... bláznivé, ale napriek tomu možné projekty vďaka pokroku inžinierov a dizajnérov v otázke. Po revolúcii vo svete medicíny využíva teraz potenciál tejto mimoriadnej mašinérie práve dekorácia. Čína práve postavila za posledných 24 hodín najmenej desať domov, zatiaľ čo spoločnosť Philippe Starck uvádza na trh rad prispôsobiteľného nábytku a doplnkov. Zamerajte sa na revolúciu, ktorá nás neprestáva prekvapovať!

10 domov za jeden deň

Desať domov za 24 hodín. Toto je skutočný výkon, ktorý Číňania práve dosiahli vďaka obrovskej 3D tlačiarni špeciálne navrhnutej pre túto príležitosť. Recyklované stavebné materiály (vlákno, sklo, cement) umožnili tlačiarni stavať na mieru šité a samostatne každú štruktúru v dome pomocou predtým pripravených schém. Dnes je v okrese Qungpu hrdo desať domov s rozlohou 200 m2. Ich cena? 4 300 eur.

Vytvorte si stôl alebo stoličku

Francúzsky dizajnér Philippe Starck tiež uhádol potenciál 3D tlačiarne a pripojil sa k skupine tvorcov, aby vytvorili webovú platformu TOG, ktorá sa venuje tvorbe prispôsobiteľného nábytku a doplnkov. V súčasnosti táto stránka umožňuje používateľom vybrať si farbu alebo materiál nábytku, ktorý chcú ponúknuť ... Stoličky, stoly a dokonca aj pohovky môžete dať svojim želaniam zadarmo. Ale TOG sa tam nekončí! Táto platforma nakoniec umožní všetkým tlačiť vlastný nábytok vďaka priestorom na tento účel.