Pierre-Alexandre Risser vás pozýva na záhradu

Pierre-Alexandre Risser vás pozýva na záhradu

Zakladateľ záhrad, záhradnej akcie, Pierre-Alexandre Risser je krajinárom, ktorý musí vidieť. Vášnivý a priateľský sa k nám vracia v poslednom vydaní Jardins, Jardin.

Povedzte nám o svojom pozadí

Detstvo som strávil v prírode medzi Beaujolais a Saône neďaleko Lyonu. Vášnivý ohľadne prírody, života rastlín a živočíchov, poľnohospodárstva a ekológie pripravujem diplom na poľnohospodárskej fakulte Cibeins, potom záhradnícke štúdiá v Antibes a potom v roku 1984 objavte mestské záhrady a terasy v Paríži. ,

Ste špecialista na mestské záhrady a terasy, ako by sme mali usporiadať tento typ priestoru?

Za desať rokov sa mestská záhrada a terasa stali ďalšou miestnosťou v dome a jednou z najobľúbenejších miestností mestských obyvateľov. Preto sme záhradníci a organizátori vonkajšieho bývania. Záhrada musí zvyšovať biodiverzitu v meste a byť v súlade so životným štýlom jej majiteľov.

Môžete predstaviť svoju tvorbu pre Jardins, Jardin 2013?

V spolupráci s Jasminou Daviesovou a Vincentom Vallée som si predstavoval ideálnu záhradu pre obyvateľov mesta, ktorí chcú žiť vonku a využívať všetky výhody prírody v meste. S obmedzením na plochu 100 m² sme navrhli a vyrobili štyri „izby“ pre záhradu: - Vonkajšia kuchyňa pod pergolou so zelenou strechou, na ktorej je kurník. Okolo tejto pergoly pokrytej hviezdnym jazmínom bola zeleninová záhrada v kvetináčoch a kvetináčoch vysadených voňavými kvetmi, korením a zeleninou (25 m²). - V obývacej izbe je vyvýšená terasa s rozlohou 80 cm, rozkladacia pohovka, bezpečnostná lavica a konferenčný stolík s rastlinami chránené pred výhľadom mrežami. Je to priateľské miesto na príjem, obed a večeru. - Z tejto terasy môžete prostredníctvom záclony z bambusových palíc objaviť kúpanie a solárium. Prírodný nadzemný bazén s hĺbkou 6m 3m a 1,3m na kúpanie a relaxáciu. Súkromie miesta je chránené stenou surových borovicových dosiek oblečených do hviezdneho jazmínu, na ktorých boli na niekoľkých miestach pripevnené vonkajšie zrkadlá, ktoré sú ako vonkajšie okná a odrážajú fialové listy javorov javora. Japan. - Rastlinná škvrna, kuracie mäso, kuchyňa, kvety a vône, pohoda, intimita a meditácia, relaxácia a šport, voda a slnko: toľko ingrediencií do záhrady v meste konzumovať bez moderovania a vo všetkých ročných obdobiach.

Aká je vaša rada pre zábavu na záhrade?

Jednoduchosť! Záhrada musí byť pripravená vás privítať kedykoľvek a vo všetkých ročných obdobiach. Potom vyberte kus nábytku, ktorý zostane mimo celý rok a ktorý bude starnúť v priebehu času. Ozdobte svoj stôl a varte sezónnymi kvetmi a zeleninou, aj keď nie sú zo záhrady. Dotknite sa záhrady aromatickými bylinkami, listami, konármi alebo ovocím. Vytvorte atmosféru so sviečkami a sviečkami a predovšetkým sa nesnažte duplikovať svoju obývačku. Vonkajšia miestnosť je jedinečné a vzácne miesto, pretože je to vaše!

Akú dekoratívnu adresu do záhrady by ste odporučili?

Žiadne, pretože vám odporúčam loviť okolo! Naše praktické záhradné videá