Kedysi dávno, arménsky papier

Kedysi dávno, arménsky papierWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

História arménskej knihy zostala rodinnou tradíciou. Vlajkové výrobky a nové zbierky parfumovali naše interiéry už vyše storočia.

100% francúzsky príbeh

Napriek svojmu názvu, ktorý evokuje Orient, je história značky francúzska. Narodil sa na parížskych predmestiach (Montrouge) v roku 1885 a vynašiel Auguste Ponsot. Ten objavil pri výlete do Arménska cnosti benzínu. Táto živica bola používaná Ottomanmi na čistenie neštandardných alebo cholerami infikovaných domovov. Späť vo Francúzsku sa spojil s farmaceutom Henri Rivierom a spoločne sa mu podarilo skvapalniť živicu. Potom sa ponorí do špeciálneho papiera, ktorý horí bez vytvorenia plameňa. Značka sa rýchlo stala medzinárodne úspešnou, a to natoľko, že získala medailu na svetovej výstave v roku 1900.

Autentické know-how: recept, ktorý sa odovzdáva ďalej

Arménsky papier, ktorý sa predáva vo forme poznámkového bloku zloženého z odnímateľných prúžkov, je dlhý rodinný príbeh. Dnes je to Mireille Schvartz, pravnučka Henriho Riviera, ktorá v spoločnosti pokračuje v tradícii bez toho, aby zmenila vzorec. Operácie sa vykonávajú ručne a trvajú dlhšie ako šesť mesiacov. Každý výrobný krok je riadený laboratórnym manažérom. Pevná benzínová živica sa rozpustí v alkohole dlhšie ako dva mesiace. Po skvapalnení sa pridajú vône, ktorých zloženie zostáva dobre udržiavaným tajomstvom zamestnancov. Konečný roztok je impregnovaný na papieri typu pijavého typu, ktorý uvoľní zápach spálením. Po namočení a vysušení sa listy umiestnia do lisu na jeden mesiac. Až potom sa listy papiera orežú a perforujú, aby sa vložili do poznámkového bloku a boli pripravené na odoslanie. Malý notebook, ošetrený láskou, nakoniec pri jeho výrobe prejde do rúk 7 zamestnancov, z ktorých niektorí sú prítomní už viac ako 30 rokov.

Spoločnosť, ktorá sa modernizovala

Od roku 1885 sa značka rozvinula a teraz ponúka svoje výrobky na viac ako 20 000 predajných miestach po celom svete. 10% ročnej produkcie ide do zahraničia, kde sú vône najstaršieho prírodného osviežovača vzduchu rovnako obľúbené ako vo Francúzsku. Prúžok papiera horí bez plameňa a vydáva vôňu benzínu a vanilky a vonia po miestnosti. Po zložení na akordeón si musíte len kúsok zapáliť a nechať ho horieť v šálke ako kadidlo. V roku 2006 sa k spoločnosti pripojil parfumér Francis Kurkdjian arménskeho pôvodu, ktorý bol uznaný okrem iného za svoju tvorbu Le Mâle Jean-Paulom Gaultierom. Z tejto spolupráce sa zrodila sviečka: Rok Arménska, ktorého vôňa si zachováva ducha notebooku, ku ktorému sa pridávajú prísady z celého sveta. Viac informácií: www.papierdarmenie.fr Naše praktické kreatívne videá pre voľný čas