Články

Umiestnenie svietidiel: chybám, ktorým je potrebné sa vyhnúť

Umiestnenie svietidiel: chybám, ktorým je potrebné sa vyhnúť

Mať veľa svetiel je dobré, lepšie je vedieť, ako ich umiestniť do svojho interiéru. Svietidlá majú iba výhody. Prinášajú svetlo a teplo. Osvetlenie má tiež silu zväčšiť miestnosť, vylepšiť nábytok alebo zmeniť farby dekoru. Akým chybám sa treba vyhnúť pri umiestňovaní svetiel? Tu sú naše tipy.

Chyba č. 1: Zneužívanie halogénov

Halogénové žiarovky veľa svietia, a preto nemajú svoje miesto vo všetkých izbách domu. V jedálni budú perfektné, pretože poskytujú ideálne svetlo počas jedla alebo počas jednoduchých chvíľ odpočinku. Neodporúčajú sa však v izbách. Halogénové žiarovky môžu byť tiež v obývacej izbe. Pretože intenzita svetla je variabilná, tento typ svietidla sa prispôsobuje našej činnosti: pozeranie televízie, čítanie alebo len príjemné potešenie blízkych.

Chyba č. 2: Umiestnite tieniace panely tak, aby zodpovedali vášmu interiéru

Nie je vždy múdre, v tej istej miestnosti chcieť kombinovať tienidlá s dekoráciou. Farba alebo materiál tienidla môže mať skutočne vplyv na svietivosť svietidla. A tón pri tóne nie je vždy úspešný, najmä ak existujú dôvody! Tmavé odtiene by sa nemali používať ako hlavné svetlo v miestnosti, ktorá vyžaduje svetlo. Na druhej strane sú cenné v útulných izbách, ako je spálňa alebo obývacia izba.

Chyba č. 3: Nesprávne vybavenie vodárenských miestností a kuchyne

Do kúpeľní, sprchovacích kútov a kuchyne sa nedostanú všetky doplnky. V týchto miestnostiach, kde sú vodovodné body, je nevyhnutné zabezpečiť inštaláciu. Vyvarujte sa zapojenia svetiel, žiaroviek a halogénov. Mali by ste uprednostňovať nástenné, bodové alebo neónové svetlá, ak sa rozhodnete pre súčasné modely. V miestnostiach s vodou a kuchyňou si vyberte svietidlá špeciálne navrhnuté pre vlhké miestnosti. V kúpeľniach ako v kuchyni je potrebné staviť na svietidlá vysokej intenzity. Táto rozumná voľba v kuchyni minimalizuje riziko nehôd v domácnosti. V sprchovacích izbách pomôže krásne svetlo Madame vymyslieť sa a Monsieur sa oholí.

Chyba č. 4: Vložte rovnaké žiarovky do všetkých miestností

Teraz, keď sú všetky svetlá na správnom mieste, musíte si vybrať správne žiarovky. V obývacích izbách a vodných miestnostiach volíme žiarovky s vysokou intenzitou. To isté platí pre schody, čím sa zníži riziko nehôd. V priechodoch a izbách je možné zvoliť žiarovky strednej intenzity. Pri nákupoch je nevyhnutná ostražitosť: niektoré žiarovky majú skutočne progresívne osvetlenie. Tento typ produktu nie je ideálny vo všetkých izbách. Nakoniec si z bezpečnostných a estetických dôvodov musíte zvoliť žiarovky veľkosti a intenzity vhodné pre svietidlá.