Elektrické kúrenie: výhody a nevýhody

Elektrické kúrenie: výhody a nevýhody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Elektrické kúrenie sa vyznačuje tým, že je to veľmi jednoduchá inštalácia a absolútne jednoduché použitie zariadenia. Má mnoho významných výhod, vďaka ktorým je jedným z najpopulárnejších spôsobov vykurovania na trhu. Viac článkov na tému: Citácie kúrenárskych prác

Kúrenie elektrickým kúrením

Elektrické kúrenie sa v súčasnosti používa v 31% domácností s individuálnymi a kolektívnymi bytmi. Je to moderný režim vykurovania inštalovaný v nových domoch. Okrem skutočnosti, že sa ľahko inštaluje, cena elektrickej energie za kWh je oveľa menej kolísavá ako cena fosílnych palív. Kapacita elektrického vykurovania bude závisieť od kvality a výkonu nainštalovaných vysielačov. Najprv by ste mali vedieť, že nie všetky vysielače vydávajú rovnaký pocit pohody a pohodlia. V ideálnom prípade by bolo lepšie ísť smerom k sálavým panelom, ktoré majú povesť pozitívneho pôsobenia na vašu pohodu a vaše pohodlie.

Ktoré vysielače by ste si mali zvoliť?

Dva typy vysielačov sa používajú najmä vo Francúzsku, konvektory a sálavé panely. Predstavujú teda 90% elektrických vykurovacích systémov domov a kolektívnych obydlí. Sú omnoho lacnejšie, aj keď ich použitie môže byť v porovnaní s inými typmi vysielačov nákladné. Konvektory sú zariadenia s elektrickým odporom, ktorý sa vytvára prirodzeným prúdením studeného vzduchu tým, že sa vedie zdola nahor a jeho zahrievaním. Pokiaľ ide o sálavé panely, jednoducho poskytujú žiarenie pocit tepla v okolitom vzduchu. Teplo je teda oveľa lepšie distribuované. Dnes existujú tri ďalšie typy žiaričov, tepelné akumulátory, sálavé podlahy a sálavé stropy. Drahšie riešenia, ale oveľa menej energeticky náročné.

Limity elektrického vykurovania

Okrem toho, na rozdiel od tepla dodávaného drevom alebo vykurovacím olejom, elektrické vykurovanie musí byť regulované a programované tak, aby sa zbytočne nespotrebovala energia. Aby ste boli ešte ekonomickejší a ekologickejší, je potrebné dbať na to, aby ste v miestnostiach vášho biotopu nenechávali elektrické kúrenie na rovnakej teplote a celý deň, pretože nadmerné používanie elektrického kúrenia spôsobuje špičky spotreby, ktoré spôsobujú škrty. najmä v zimných obdobiach. Elektrické kúrenie je veľkým úspechom pri zariaďovaní domácnosti, ale aj v doplnkových ubytovacích zariadeniach, ako sú napríklad karavany alebo mobilné domy. Elektrické vykurovanie inštalované v domácnostiach od 70. rokov vám teraz poskytuje rovnaké teplo a pohodlie ako ústredné kúrenie. Ak chcete nainštalovať elektrický ohrievač, uvedomte si, že existujú štyri hlavné kritériá, na ktoré treba pamätať, aby ste sa mohli rozhodnúť správne: pohodlie, úspory energie, dizajn a váš rozpočet.Komentáre:

 1. Oratun

  Ste dištancovaní od konverzácie

 2. Tyrone

  I think you are wrong. Som si istý. I propose to discuss it. Pošli mi email

 3. Khristos

  Bravo, myslím, že toto je skvelý nápad

 4. Eztli

  Môžem vám odporučiť, aby ste navštívili stránku, na ktorej je veľa článkov na túto otázku.

 5. Galahault

  Blahoželám, vaša myšlienka je užitočná

 6. Benoni

  Veľmi užitočný príspevokNapíšte správu