Elektrické kúrenie: výhody a nevýhody

Elektrické kúrenie: výhody a nevýhody

Elektrické kúrenie sa vyznačuje tým, že je to veľmi jednoduchá inštalácia a absolútne jednoduché použitie zariadenia. Má mnoho významných výhod, vďaka ktorým je jedným z najpopulárnejších spôsobov vykurovania na trhu. Viac článkov na tému: Citácie kúrenárskych prác

Kúrenie elektrickým kúrením

Elektrické kúrenie sa v súčasnosti používa v 31% domácností s individuálnymi a kolektívnymi bytmi. Je to moderný režim vykurovania inštalovaný v nových domoch. Okrem skutočnosti, že sa ľahko inštaluje, cena elektrickej energie za kWh je oveľa menej kolísavá ako cena fosílnych palív. Kapacita elektrického vykurovania bude závisieť od kvality a výkonu nainštalovaných vysielačov. Najprv by ste mali vedieť, že nie všetky vysielače vydávajú rovnaký pocit pohody a pohodlia. V ideálnom prípade by bolo lepšie ísť smerom k sálavým panelom, ktoré majú povesť pozitívneho pôsobenia na vašu pohodu a vaše pohodlie.

Ktoré vysielače by ste si mali zvoliť?

Dva typy vysielačov sa používajú najmä vo Francúzsku, konvektory a sálavé panely. Predstavujú teda 90% elektrických vykurovacích systémov domov a kolektívnych obydlí. Sú omnoho lacnejšie, aj keď ich použitie môže byť v porovnaní s inými typmi vysielačov nákladné. Konvektory sú zariadenia s elektrickým odporom, ktorý sa vytvára prirodzeným prúdením studeného vzduchu tým, že sa vedie zdola nahor a jeho zahrievaním. Pokiaľ ide o sálavé panely, jednoducho poskytujú žiarenie pocit tepla v okolitom vzduchu. Teplo je teda oveľa lepšie distribuované. Dnes existujú tri ďalšie typy žiaričov, tepelné akumulátory, sálavé podlahy a sálavé stropy. Drahšie riešenia, ale oveľa menej energeticky náročné.

Limity elektrického vykurovania

Okrem toho, na rozdiel od tepla dodávaného drevom alebo vykurovacím olejom, elektrické vykurovanie musí byť regulované a programované tak, aby sa zbytočne nespotrebovala energia. Aby ste boli ešte ekonomickejší a ekologickejší, je potrebné dbať na to, aby ste v miestnostiach vášho biotopu nenechávali elektrické kúrenie na rovnakej teplote a celý deň, pretože nadmerné používanie elektrického kúrenia spôsobuje špičky spotreby, ktoré spôsobujú škrty. najmä v zimných obdobiach. Elektrické kúrenie je veľkým úspechom pri zariaďovaní domácnosti, ale aj v doplnkových ubytovacích zariadeniach, ako sú napríklad karavany alebo mobilné domy. Elektrické vykurovanie inštalované v domácnostiach od 70. rokov vám teraz poskytuje rovnaké teplo a pohodlie ako ústredné kúrenie. Ak chcete nainštalovať elektrický ohrievač, uvedomte si, že existujú štyri hlavné kritériá, na ktoré treba pamätať, aby ste sa mohli rozhodnúť správne: pohodlie, úspory energie, dizajn a váš rozpočet.