Články

Video: zalievanie rastlín počas vašej neprítomnosti

Video: zalievanie rastlín počas vašej neprítomnosti

Je tu leto a rovnako ako mnohí z nich určite odídete z domu na pár dní dovolenky. Bohužiaľ, váš sused má v úmysle urobiť to isté a nikto nebude k dispozícii na zavlažovanie rastlín, ktoré ste si vzali tak dlho na udržiavanie. A ako sa letné rýmuje so slnkom, môže byť horúce počasie smrteľné. Aby ste sa pri návrate vyhli nájdeniu záhrady, existuje niekoľko zariadení, ktoré vám umožnia zalievať vaše rastliny počas vašej neprítomnosti. Julian, kvetinárka v parížskom regióne, podrobne popisuje rôzne dostupné riešenia.

Pozrite si video

Porézne keramické hroty

Ak odchádzate z domu na niekoľko dní, môžete použiť malé zariadenia, ktoré skrutkujú hrdla plastových fliaš. Jedná sa o pórovité keramické špičky, ktoré umožňujú počas dňa difúziu vody v malom množstve. Toto riešenie nezabezpečuje hojné zalievanie rastlín, ale má tú výhodu, že poskytuje pôdu vlhkosť, ktorá ich prijíma, a tým im počas vašej neprítomnosti neumiera smäd.

Automatické zavlažovanie

Vonku nebude nič také účinné ako automatické zavlažovanie. Stále musíte mať k dispozícii kohútik. Tento systém bude distribuovať vodu v potrebnom množstve a pravidelne. Ľahko sa používa, je tiež čoraz dostupnejšia. Dôrazne sa však opýtajte odborníka na výber hrotov, rúr a malého motora, ktorý umožňuje prístroju pracovať. Teraz máte niekoľko riešení na zavlažovanie rastlín počas vašej neprítomnosti. Odteraz nenájdete úplne vyschnuté, keď sa vrátite z dovolenky, a nezačínate od nuly v rozkvetu svojej záhrady! Nájdite zalievanie rastlín počas neprítomnosti na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.