Informácie

Video: liečte jabloň chrastou

Video: liečte jabloň chrastou

Vďaka odporúčaniu Jacquesa My, odborníka na Plant Clinic, budete tým, čo musíte urobiť, aby ste mali ovocné stromy v najlepšom stave. V tejto videosekvencii sa Jacques zaoberá prípadom jablone so škvrnami na ovocí a listoch. Postupujte podľa vysvetlení a odporúčaní nášho odborníka!

Otázka od používateľa

<< Mon pommier est mal en point. Le feuillage n'a pas vraiment de problème, mais les fruits sont déjà comme piqués alors qu'ils sont loin d'être mûrs. Pourrons-nous faire de la compote cette année ? Merci ! >>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Škvrny, ktoré sa vyskytujú na plodoch a listoch tohto jablone, sú spôsobené útokom huby nazývanej „Venturia inaequalis“ (choroba chrasty). Ide o veľmi časté ochorenie jabloní a hrušiek. Keď sa nachádzate v tomto štádiu vývoja choroby, nemáte toho čo robiť. Keďže jablká nie sú dobrej kvality a nedosahujú požadovanú veľkosť, môžete ich stále jesť, pripravovať koláče alebo kompót.

Niektoré odporúčania

Môžete však urobiť opatrenia pre ďalšiu úrodu odstránením všetkých infikovaných častí jablone, či už listov alebo ovocia. Táto metóda zabráni rozvoju chrasty, ktorá sa vracia z jedného roka do druhého. Nasledujúci rok na jar môžete vykonať preventívne ošetrenie založené na zmesi Bordeaux. Ak budete postupovať podľa týchto pokynov, váš jabloň znovu získa svoju krásu. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín!

Video: Insideeus - Ecstasy Official Video (Apríl 2020).