Dlaždice sa hrajú s grafickými vzormi

Dlaždice sa hrajú s grafickými vzormi

Od kúpeľne po kuchyňu cez obývaciu izbu je dlažba jednou z ozdobných hviezd. Je k dispozícii v nespočetných farbách a je tiež ozdobený grafickými vzormi pre väčšiu modernitu. Ak sa čierna a biela šachovnica vráti do platnosti, ďalšie serigrafické dekorácie majú čo zviesť, či už na podlahe, na stene alebo na kuchynskej linke.

Veľký návrat mozaiky

Predchádzajúce obdobia predpokladali návrat grafiky z hľadiska interiérového dizajnu. Je preto celkom prirodzené, že obklady sú obohatené o vzory, ktoré dokážu rozpútať príliš klasickú atmosféru, ktorá niekedy nie je úplne fantastická. Nevyhnutné, ak chcete vytvoriť štýl dizajnu, obklady grafickými vzormi prerušujú každú miestnosť v dome.
Skutočné pozvanie na cestovanie, mozaikové obklady umožňujú všetkým odvážnym vďaka bohatosti odtieňov, v ktorých sú dostupné. Mozaika je skutočne široko prítomná v obydliach a palácoch Maghrebu. Inšpiráciu môžeme bez obmedzení čerpať aj z divov vystavených v Národnom múzeu Bardo, ktoré sa nachádza pár krokov od Tunisu. V jedinom vzore, vlysoch alebo vo väčšej miere klesá, až kým nedosiahne celkový vzhľad, mozaika dodáva dekorácii veľa osobnosti a umožňuje manželstvo luxusných farieb.

Vzorované dlaždice v kuchyni

Kuchyňa je obzvlášť vhodná na obklady. Od formátu XXL po minimalistické dlaždice ide čokoľvek. Ditto pre farby, od svetlých po tmavé a povrchové úpravy od matných po lesklé. Nový trend spočíva vo vyvolaní parížskeho metra. V šumivej čiernej farbe dlaždice pôsobia kontrastne proti červenej a bielej farbe. Dajte voľnú ruku svojej kreativite: vkladáme psychedelické vzory, aby sme si dovolili odvážny dotyk, alebo veľmi módne dlaždice s kvetinovou potlačou a roztavenými tónmi pre malý český prízvuk. Pracovná plocha, krivka a podlaha môžu hrať kartu grafického motívu jednotne, ale my sa staráme o harmóniu celku rovnako, ako to už robíme s farbami.

Nechajte sa inšpirovať tvorcami

Z inšpirácie? Venovaním trochu času objaveniu kolekcií dlaždíc s grafickými vzormi od dizajnéra Anne-Marie Falletta získame veľa nápadov. Tento interiérový dizajnér, ktorý sa narodil v Alžíri, je pôvodom zbierky viac ako tristo modelov obkladačiek s originálnymi vzormi. Jej kultúra ju prirodzene tlačí k mozaike, ale nielen preto, že dlhujeme jej variácie súčasných vzorov, v ktorých má geometria spojená so súčasnými farbami dominantné miesto.

Materiálové efektové dlaždice pre vzory tón-na-tón

Vzory dlaždíc môžu byť tiež spôsobené účinkami materiálov. To je spôsob, ako súčasné dlaždice vytvárajú ilúziu grafiky tón-na-tóne, tak na podlahe, ako aj na stenách. Dlaždice s mramorovým vzhľadom, kožou, kameňom, betónom, drevom a mnohými ďalšími: všetko môže vylepšiť dekor, či už chcete vytvoriť rustikálny, dizajnový alebo priemyselný štýl.