Bezpečnosť na záhrade: chybám, ktorým sa treba vyhnúť

Bezpečnosť na záhrade: chybám, ktorým sa treba vyhnúť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Počas letnej sezóny musíme byť z hľadiska bezpečnosti obzvlášť ostražití, pretože záhrada môže byť zdrojom mnohých nehôd. Aby sme strávili pokojné leto a vyhli sa mimoriadnym situáciám ako dovolenková destinácia, dávame vám chyby, aby ste sa vyhli bezpečnému užívaniu záhrady.

Neznižujte svoju ostražitosť pri bazéne

Už dlho ste mali bazén a zvyknete si na letá, ktoré kombinujú kúpanie a opaľovanie. To však nie je dôvod na zníženie vašej ostražitosti, pretože bazén je v lete jednou z prvých príčin nehôd. Je zbytočné pamätať si, že nebežíme okolo bazénu, aby sme predišli pádu a riziku utopenia, ale počas plávania sme tiež veľmi ostražití. Vždy sa uistite, že deti sú pod dohľadom dospelej osoby. Ak sa bazén nepoužíva, môžete tiež použiť čo najviac bezpečnostných systémov. Môžete zakryť bazén, nainštalovať bariéru a použiť alarm, ktorý vás upozorní v prípade pádu.

Nechoďte von naboso

Medzi plávaním a opaľovaním v záhrade sa často nachádzame naboso, ale je to skutočná chyba! Naozaj, keď chodíte s mokrými nohami na podlahe a najmä pri obkladaní terasy, hrozí vám veľmi veľké riziko pádu a zranenia. Pri prechádzke naboso v tráve je nebezpečenstvo také isté! Môžete sa porezať malými kameňmi alebo konármi; riskujete tiež uštipnutie hmyzom, ktoré môže byť veľmi bolestivé. Ak sa chcete vyhnúť takýmto nepríjemnostiam, zvážte použitie žabiek alebo malých sandálov, ktoré sa dajú ľahko nasadiť a vziať. Môžete ich použiť napríklad na prechádzanie medzi palubným kreslom a bazénom.

Nezanedbávajte slnko

Slnko je samozrejme veľmi príjemné, ale pred ním sa stále musíte chrániť, aby v lete nekleslo kvôli vážnym popáleninám. Na tento účel je nevyhnutné používať krémy na opaľovanie, ktoré chránia vašu pokožku pred UV žiarením. Pamätajte, že voda odráža UV žiarenie, a preto zvyšuje silu slnka. Chráňte sa ešte viac, keď ste vo vode a vyhýbajte sa plávaniu, keď je slnko na svojom zenite. Okrem toho zvážte aj všeobecnejšiu ochranu umiestnením slnečníkov alebo žalúzií na terasu. A nezabudnite, že slnko sa pohybuje po celý deň, a preto bude potrebné uvažovať o prispôsobení ochrany napríklad zmenou miesta slnečníka.

Nezabudnite upratať záhradu

Nakoniec vedzte, že na zabezpečenie vašej záhrady bude potrebné upratať! Nezabudnite záhradné náradie umiestniť na bezpečné miesto a nenechávajte ho ležať, pretože by mohlo dôjsť k zraneniu detí. Taktiež nenechávajte záhradnú hadicu v tráve pod trestom, že by ju niekto chytil. Dobre udržiavaná záhrada s dobre pokosenou trávou vám navyše umožní vidieť, na čo idete! Nájdite všetky chyby, ktorým sa musíte vo svojej záhrade vyhnúť.


Komentáre:

 1. Bard

  I recommend finding the answer to your question on google.com

 2. Kanris

  Rýchlo premýšľajte))))

 3. Zolojin

  Stavím sa o päť!

 4. Kazrale

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, povieme.

 5. Egan

  Gratulujem, tvoj užitočný názorNapíšte správu