Aký druh parkiet si vybrať?

Aký druh parkiet si vybrať?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V posledných rokoch parkety ocenilo stále viac ľudí. Je pravda, že je to podlaha, ktorá má veľa výhod a ktorá prináša do domu veľa lákadiel. Aby ste sa nemýlili, je dôležité zvoliť podlahu v súlade s vaším životným štýlom. Viete, že existujú rôzne typy? Nájsť ďalšie články na tému: Odhad prác na kladenie alebo renováciu parkiet

Masívne parkety

Je vyrobený iba z dreva (dub, gaštan, borovica ...) a jeho lamely sú silné. Sú rezané a tvarované z jedného kusu dreva. Masívne parkety majú veľa charakteru a sú odolné. Často sa vyskytuje v starých domoch, kde si zachovala všetku svoju krásu. Jedná sa napríklad o citlivé parkety, ktoré majú tendenciu sa pohybovať napríklad pod nohami. Ak chcete nainštalovať, je možné pribiť alebo nalepiť, je vhodné zavolať odborníka, aby bol po dlhú, veľmi dlhú dobu tichý.

Plávajúce podlahy

Pozostáva z troch vrstiev. Prvá, minimálna hrúbka 2,5 mm, je vyrobená z dreva, čo dáva parketám určitý vzhľad, je to tiež vrstva proti opotrebeniu. Ďalšie dve vrstvy pochádzajú z dreva. Plávajúce parkety sú skutočným šialenstvom. Skutočne nevyžaduje veľa údržby, pretože je obvykle v továrni vitrifikovaný, ponúka veľký výber modelov a farieb a inštalácia je jednoduchá. Spravidla stačí, keď sa líca spoja, ale ak dávate prednosť, je možné prilepiť vaše plávajúce parkety alebo nechty.

Laminátové parkety

Má zvláštnosť, že nie je vyrobené z dreva. Fotografia, ktorá napodobňuje vzhľad skutočných parkiet, je skutočne pokrytá živicou a nalepená na drevotrieskovú dosku. Pri tejto metóde laminátové parkety ponúkajú širokú škálu „lesov“ a farieb. Lamely sú veľké a tenké a nemusia sa ošetrovať. Inštalácia sa vždy vykonáva plávajúcim spôsobom, čo šetrí čas a jednoduchosť. Laminátové parkety sú menej pevné ako ostatné typy parkiet, rýchlo sa opotrebujú najmä v miestach, kde je najviac priechodov a nie je možné ich obnoviť.

Ceny

Ceny parkiet sa líšia podľa požadovaného množstva a kvality dreva. Najlacnejšie sú laminátové parkety, je však potrebné ich pravidelne meniť. Laminátová podlaha má dobrú hodnotu za peniaze, zatiaľ čo masívne parkety sú dobrým dlhodobým riešením. Ak chcete správne udržiavať svoje podlahy, zvážte ich ošetrenie, inak bude dokonalé pravidelné čistenie prachu a sotva navlhčená látka.