Informácie

Dekoratívny rozhovor s Florence Watine

Dekoratívny rozhovor s Florence Watine

Prácu Florence Watine je ťažké kategorizovať, pretože ide o architektúru, dekoráciu ako o dizajn. Krásna a talentovaná sa k nám vracia na svojej atypickej ceste a dáva nám jej cenné rady.

Keby si bol hrou?

Bol by som kúpeľňa. Je to zaujímavý kus, s ktorým sa dá pracovať, koncept pohodlia je dôležitý, ak si priestor dovolí baviť sa zariadením ako budoár a stráviť tam čas na potešenie.

Keby si bol štýl?

Bol by som čistý, jedinečný, eklektický podľa momentu a nálad.

Keby ste boli kus nábytku?

Bola by som užitočná miestnosť, s ktorou máme fyzický kontakt, napríklad kancelária.

Ako vznikla vaša agentúra pre vnútornú architektúru?

Je to príbeh vášne. Už ako dieťa som každú sezónu „upravoval dekoráciu“ svojej izby. Vždy som sa zaujímal o svoje prostredie. V roku 2000, po 10 rokoch ako kupujúci v hromadnej distribúcii, som musel vykonať inventúru. A narazil som na svoj akademický záznam náhodou: od 8 rokov som chcel byť dizajnérom interiérov. Tak som odišiel z práce kupujúceho a začal som, chodil som na školiace kurzy a postupne ma klienti zverili architektonickými prácami. Moja agentúra sa zrodila z vášne a stretnutí.

Čo presne ponúkate svojim zákazníkom?

Najprv sa zoznámime, pojem psychológia je dôležitý. Poznajte ich cieľ, zvyky, požiadavky, aby ste im mohli ponúknuť projekt v súlade s ich želaním a miestom. Ponúkam tiež nábytok, ktorý navrhujem na mieru alebo jedinečné kúsky, ktoré dokonale ladia s miestom.

Aké sú vaše vplyvy a inšpirácie pri navrhovaní nábytku?

Moja rada nábytku je inšpirovaná hlavne povojnovým nábytkom a som celoživotným obdivovateľom veľkého Andrée Putmana. A potom rád znovu opravujem starý nábytok s novými materiálmi alebo meniacimi sa rozmermi.

Aké sú vaše rady týkajúce sa dekorácie?

Vždy začínam tým, že prebýva priestor a svetlo. Keď hovorím o vesmíre, mám na mysli pocit priestoru. Často máme sklon zaplniť si veci, ktoré nepotrebujeme. Takže, keby som mal dať radu na dekoráciu, bolo by potrebné požiadať sami o inventarizáciu a uchovávať iba veci, ktoré skutočne potrebujete alebo sa chcete vyhnúť znečisťovaniu. Je to ako v šatníku, niekedy musíte zahodiť svoje staré tričká, aby ste našli peknú blúzku. Objavte jeho prácu a najmä jeho dizajnové kúsky: www.florencewatine.com