Krok za krokom: pór rastlín

Krok za krokom: pór rastlín

S dlhým dvojfarebným sudom je pór jednou z hviezdovej zeleniny zimy, počas ktorej zdobí polievky, dusené mäso, pikantné koláče ... Je tiež chutný ako predjedlo, varený a ochutený jednoduchou vinaigrette. V prípade úrody na konci roka sa presádzanie uskutočňuje od mája do júla. Pór sa transplantuje v štádiu, keď rastliny merajú priemer pera. Ak ste sa nesiali a kupujete svoje rastliny, uprednostňujte balíčky skôr ako jednotlivé kvetináče ... cena je neporovnateľná! Ak sa zdá, že trs piva je trochu vyschnutý, nezanedbávajte ich do tej miery, že táto podmienka umožňuje okamžitú transplantáciu. obtiažnosť: priemerný náklady: asi 7 € zväzok 25 pórov pripravených na transplantáciu Potrebné nástroje: - Mop - Kropiaca kanva - Kábel - Nôž, záhradnícke nožnice alebo nožnice

Krok 1: Sušte svoje rastliny na slnku


Pór má impozantného nepriateľa, ktorého je ťažké chrániť: je to červovník, malý červ, ktorý infiltruje srdce hlavne vytváraním galérií. Keď je infekcia dobre rozvinutá, noha sa stáva nevhodnou na konzumáciu a ostáva len ju rezať blízko zeme v nádeji na zdravý opätovný rast. Preto je užitočné myslieť na tieto nepríjemnosti pri výsadbe! Súbežne existujú dva preventívne prístupy: - Vystavenie slnku mladých rastlín po dobu 1 až 2 dní, aby sa stvrdlo. - Štvrťhodinový kúpeľ v roztoku bielenej vody (spočítajte pohár na kanvicu) ) Ak ste si kúpili sadenice v holých koreňoch, tento krok vystavenia slnku nie je potrebný: rastliny môžete transplantovať bez čakania.

Krok 2: Oblečenie rastlín


Tento termín obväzu označuje jednoduchú operáciu, ktorá spočíva v skrátení veľkosti koreňov, aby sa stimuloval výskyt nových korienkov. Vysvetľuje to slabý koreňový systém póru, ktorý je len pár centimetrov pod zemou. Rovnakým spôsobom je lístie upravené tak, aby sa zabránilo odparovaniu vody z listov. Skráťte: - Listy na polovicu alebo na začiatku zelene listov (vaše rastliny pripravené na sadenie odmerajú približne 5 cm) - Korene na približne 2 cm Na tento účel použite prerezávač, nôž alebo nožnice, a pripravte malé šarže rastlín, ktoré budete obliekať súčasne jediným gestom.

Krok 3: Pripravte pôdu


Pór sa pestuje v čistej, uvoľnenej pôde. Oceňujú bohatú pôdu: príspevok kompostu na jeseň pred výsadbou je vítaný. Upozorňujeme, že pór je labužnícka zelenina, ktorá by sa nemala vysádzať dva po sebe idúce roky na rovnakom mieste.

Krok 4: Sledujte drážky


Pripojte čiaru - tu jednoduchý drôt natiahnutý medzi dva kolíky - aby ste nakreslili rovné brázdy. Nakreslite drážky hlboké 15 cm od seba vzdialené 30 cm. Táto hĺbka umožňuje získať krásne „biele“ póre postupným vyplňovaním brázd počas vykopávania.

Krok 5: transplantácia rastlín


Položte rastliny na spodok brázdy, každých 10 cm v rade. Štandardne môžete použiť hlavu vášho kvetináča alebo - ako je tu - šírku ruky.
Urobte mierny otvor, do ktorého vložíte rastlinu.
Utesnite u spodnej časti chodidiel, aby ste zabránili ich vypadnutiu počas zalievania, ktoré nasleduje.

Krok 6: Voda


Voda po výsadbe, pomocou zalievanie môže hruška dokončiť balenie pôdy a zabrániť veľké zhluky z formovania. Následne voda za horúceho počasia. Pór môžete kompostovať, aby ste obmedzili odparovanie vody a výskyt nežiaducich burín.

Krok 6: Butte pór

Počas ich rastu potláčajte svoje rastliny tak, že počas orby privediete späť pôdu na svoje nohy. Týmto spôsobom zvýšite podiel bielej časti chodidla, ktorá zodpovedá podzemnej časti póru a ktorá je pri varení najobľúbenejšia.