Správny zavlažovací systém pre moju záhradu

Správny zavlažovací systém pre moju záhraduWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V závislosti od veľkosti vašej záhrady a času, ktorý jej venujete, si nevyberiete rovnaký zavlažovací systém. Sylvie Manni, manažérka komunikácie v spoločnosti Gardena, predstavuje rôzne metódy.

Ktorý zalievací systém by mal byť preferovaný pre balkón, terasu alebo malú záhradu?

Pre jednu alebo dve kvetináče postačí kanva. Ale keď začnete množiť hrnce, zalievanie sa často stáva obmedzením. Nemáme dosť času na vodu, alebo zabudneme. Máte k dispozícii niekoľko riešení. Najskôr je tu hadica vybavená konektormi na jej prispôsobenie kohútiku. Nie je to však príliš estetické. Praktickejšie a diskrétnejšie sú súpravy na odkvapkávanie pozostávajúce z programátora, tenkej hadice a odkvapkávačov. Zvyčajne sú určené na zavlažovanie asi piatich rastlín. Potrebujete prívod vody, ktorým môže byť kohútik alebo zberač dažďovej vody a elektrická zásuvka.

Ako sa vám voda, keď máte trávu?

Ak zatrávnená plocha nie je príliš veľká, môžete sa rozhodnúť pre tradičné zalievanie rúk pomocou hadice. Potrebujete pripojenie na pripojenie k vodovodnému kohútiku, hadici, samozrejme ak nástennému alebo kolesovému automatu. Pri väčšej ploche existuje možnosť voľby medzi oscilujúcim alebo rotačným rozstrekovačom, ktorý sa použije s programátorom alebo bez neho. A nakoniec, pre tých, ktorí dávajú prednosť diskrétnejšiemu systému, sú teraz k dispozícii podzemné postrekovače pre jednotlivcov. Vyžaduje si to však kopanie zákopov.

Aká je cena takýchto postrekovacích systémov?

Čím je systém sofistikovanejší, tým je drahší. V Gardene nájdeme súpravy na odkvapkávanie z približne tridsiatich eur, z hadice s prenosným hadicovým navijákom a konektorov z približne štyridsiatich eur a z približne päťdesiat eur s kolesový valec. Pre sofistikovanejšie zavlažovacie systémy to všetko závisí od povrchu záhrady. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.gardena.fr