Informácie

Ako si vybrať materiál môjho portálu?

Ako si vybrať materiál môjho portálu?

Výber typu materiálu pre bránu bude závisieť od použitia, ktoré chcete použiť. Chcete nainštalovať portál pre svoju bezpečnosť? Na dekoráciu? Tu sú naše tipy na správne rozhodnutie. Nájsť ďalšie články na tému: Pracovné ponuky pre inštaláciu portálu

PVC brána alebo drevená brána

Spočiatku si môžete zvoliť PVC bránu, ktorá je pomerne jednoduchá na používanie a ľahko sa udržuje. Extrémne odolný, nezhoršuje sa časom a obdobím. Okrem toho je PVC plne recyklovateľný materiál. V druhom kroku si môžete vybrať medzi dvoma typmi zostavy PVC, exponovaným rámom alebo integrovaným rámom. Jeden je namontovaný na hliníkovom ráme a druhý zakrýva hliníkový rám, ktorý zaisťuje určitú tuhosť. Prírodné, trvalo udržateľné a ekologické drevo sa stále viac používa v domácom zariadení. Inštalácia drevenej brány vám zaistí veľkú odolnosť proti možným vonkajším otrasom. Všetky drevené brány sú zostavené pomocou osadených čapov. Drevo sa hodí pre všetky typy domov, bez ohľadu na ročné obdobie.

Hliníkové alebo železné brány

Hliník má zvláštnosť, že je materiálom, ktorý sa nezhoršuje a ktorý je veľmi odolný proti poveternostným vplyvom a korózii. Pre hliníkovú bránu existujú dva typy zostáv: zváraná, ktorá sa ukazuje ako najúspornejšia a model zostavený mechanicky. Z hľadiska estetiky a robustnosti zvíťazí mechanicky zostavená brána. Môžete si tiež zvoliť inštaláciu železnej brány, skutočne veľmi odolného materiálu zabezpečujúceho vysokú bezpečnosť. Široko sa používa kvôli svojmu klasickému vzhľadu, prispôsobeniu sa mestu i krajine.

Materiál, cena

Cena brány bude závisieť nielen od jej otváracieho systému, ale samozrejme aj od druhu použitého materiálu. Cena sa teda bude líšiť v závislosti od vlastností materiálu. Váš výber materiálu bude závisieť od vášho rozpočtu, očakávaného dizajnu a údržby, ktorá bude potrebná. Pre posuvný PVC model musíte počítať medzi 700 a 2500 eurami. Ak dávate prednosť hojdacej bráne, budete potrebovať rozpočet medzi 200 a 2000 eurami. Pri posuvnej drevenej bráne treba počítať s 800 až 3000 eurami a medzi bránami s listami 450 až 3000 eur. Pokiaľ ide o hliníkovú bránu, očakávajte faktúru v rozsahu od 1 000 do 3 000 EUR za posuvné dvere a od 350 do 3 000 EUR s listami. Nakoniec, ak sa rozhodnete pre železnú bránu, vaša nákupná faktúra bude predstavovať minimálnu cenu 800 eur pre posuvnú bránu a až 3000 eur pre hojdaciu bránu.