Titanic: ocean liner dekor

Titanic: ocean liner dekor

Ak film Jamesa Camerona s Léonardom Dicapriom a Kate Winsletom urobil veľký dojem, príbeh Titanicu je predovšetkým pravdivý príbeh, na ktorom sa vracia výstava, ktorá sa koná v Paríži Expo / Portes de Versailles do 15. septembra. 2013.

Späť na tragický príbeh

V noci zo 14. na 15. apríla 1912 sa Titanic, potom najväčší námorný parník na svete, zrazil s ľadovcom a v 2.40 ráno klesol, čo malo za následok smrť viac ako 1 500 ľudí. „Titanic - výstava“ vzdáva hold tejto tragédii tým, že ponúka vzdelávaciu a emocionálnu cestu na objavenie života tejto legendárnej lode. K programu: svedectvá silných príbehov, autentických predmetov získaných z miesta vraku a dokonca verné reprodukcie interiéru lode.

Výzdoba Titanicu

Titanic je predovšetkým synonymom veľkého luxusu a pohodlia, pokiaľ ide o prvú triedu s telocvičňou, fajčiarskou miestnosťou, reštauráciou známou svojim neuveriteľným schodiskom, bazénom ... Treba tiež poznamenať, že druhá a tretia trieda ťažia z väčšie pohodlie ako iné lode. Steny sú pokryté drevom a tapisériami bohatými na ozdobné vzory. Pôda je pokrytá hlavne parketami, keď nie je pokrytá hustým kobercom, ktorého vzory zaisťujú aj bohatosť a luxus lode. Riad je vyrobený z čínskeho porcelánu a má vyrazenú bielu hviezdu. Titanic kombinuje veľa inšpirácií času s toľkými odkazmi na renesanciu ako na empírový štýl. Na rozdiel od toho, čo si dnes predstavujeme, dekor Titanicu nie je inovatívny a nie je to ani skutočne secesia ani art deco. Ide predovšetkým o ukážku luxusu a bohatstva, ktoré majú odvádzať pozornosť cestujúcich počas dlhého prechodu. Objavte výstavu do 15. septembra 2013.> Viac informácií na titanic-expo.com