Aké farby kombinovať s oranžovou farbou?

Aké farby kombinovať s oranžovou farbou?



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Oranžová farba je široko používaná v súčasných interiéroch. Vďaka jednoduchým dotykom alebo veľkorysejším tónom prináša tento interiér teplo, veselosť, dynamiku a modernitu. Na zvýraznenie pomaranča a zväčšenie jeho bohatosti sa dôrazne odporúča spojiť ho s inou farbou, ale aj s čiernou alebo dokonca bielou. Od štýlu pop-artu až po mestskú eleganciu je pomaranč všade, ľahko sa harmonizuje.

Dotyk pomaranča v prírodnej atmosfére

Ak je oranžová farba skutočne dekoratívna, dávajte pozor, aby ste nespadli do pasce prebytku. Príliš dlho sme kritizovali príliš veľa zo 60. a 70. rokov, kedy výzdoba veľmi chýbala vo fantázii, pretože oranžová bola všade! Táto farba je však schopná vytvárať krásne harmónie a ukazuje sa ako nevyhnutná pre jej osviežujúcu a protiľahlú povahu. Páči sa nám jej frivolná strana, ktorá je schopná dať jar béžovo-taupe dekoru, všetko vo všetkých veľkolepých a vedúcich k relaxácii. Pri pozývaní interiérov Prírody je farba oranžová. Takto sa dokonale hodí k modrej a zelenej, ktorá sa zahrieva a rozjasňuje.

Fotografie: Dulux Valentine / La Redoute

Zobraziť jemnosť s oranžovými odtieňmi

Neexistuje oranžová farba, ale bohatá paleta pomarančov, ktorá sa vyhýba honosnej farbe príliš úprimne. Od lososovo béžovej po oranžovú, môžete vytvoriť camaieu svetlých tónov až po tmavé tie najúžasnejšie. Ak si vyberiete úprimnú oranžovú farbu, je lepšie obmedziť sa na jednu časť steny alebo ju rezervovať pre predmety a koberčeky na jednoduché farebné dotyky. Na druhú stranu, marhuľa môže byť použitá trochu veľkorysejšie. Ale bez ohľadu na jej intenzitu, oranžová ťaží z harmonizácie so studenými farbami a z toho, že bola vybraná v matnom ako lesklom prevedení, pretože je príliš nápadná. Je na každom, aby hral kartu jemnosti výberom intenzity oranžovej, ktorá sa najviac hodí tomu, čo chce vyjadriť.
Fotokredit: Aviva Veľmi elegantný s čiernou, lesklou hnedou a inými hnedými, oranžový ponúka krásne vykreslenie s dreveným nábytkom a parketovými podlahami. Kúzlo tiež funguje, keď sa používa s nábytkom z tepaného železa. A na priateľskom stole bude oranžový obrus elegantne privádzať krehké biele riady a príbory s čiernymi držadlami.
Fotokredit: Delamaison

Oranžová a fialová pre podmanivú dekoráciu

Oranžová farba sa tiež hodí k bohémskemu štýlu a etnickým dekorom s orientálnymi alebo ázijskými prízvukmi. Ružová, fialová, baklažán, fialová a fuchsiová sú všetky farby, ktoré perfektne sfarbia oranžovú farbu. Tieto harmónie môžu byť interpunkčné s tyrkysovou modrou pre efekt spellbinding. Farby široko prítomné na indických tkaninách, ktorými môžeme zakrývať pohovky na vankúš alebo vyrábať záclony a prikrývky na posteľ. Osvetlenie, ozdobné predmety, stolové riady si treba zvoliť v týchto odtieňoch, ak si želáte, aby sa do obývacej izby, kancelárie alebo do kuchyne dostal veľmi osobný dojem, len čo sa prejaví pomerne jednotný chromatický rozsah.
Fotografický kredit: Dulux Valentine