Do kuchyne som dal nástennú skrinku

Do kuchyne som dal nástennú skrinku

Nie je dostatok miesta na uloženie jedál, potravín a výrobkov pre domácnosť? Dnes som sa rozhodol nainštalovať novú skrinku na stenu mojej kuchyne, samozrejme, zodpovedajúcu existujúcim. Nie je to ťažké a nevyžaduje to viac ako hodinu alebo dve práce, ale pri upevňovaní môjho nového šatníka na stenu budem potrebovať ruku.

Krok 1 - zhromažďujem svoje nástroje

Môj nový šatník je tu pripravený na inštaláciu už od zostavenia. Pred akoukoľvek inštaláciou zhromaždím potrebné nástroje: meter, ceruzku, bublinu, vŕtačku, hmoždinky prispôsobené mojej stene, kladivo a skrutkovač.

Krok 2 - Vykonávam merania

Začnem tým, že si všimnem umiestnenie a prenesiem merania môjho vysokého kabinetu na moju stenu pomocou glukomeru a ceruzky. Dôležité je na jednej strane to, že spodná časť skrinky je umiestnená najmenej 60 cm nad pracovnou doskou, na druhej strane sú presne identifikované upevňovacie body. Na určenie ich polohy označím vodorovnú os pomocou svojej úrovne a označím umiestnenie skrutiek ceruzkou.

Krok 3 - Prelomím sa múrom

Pomocou svojho vŕtacieho skrutkovača vyvŕtam svoju stenu v mieste budúcich upevňovacích prvkov. Odstraňujem prach a vkladám príslušné hmoždinky (Placo®, betón, drevo ...). Kladivom ich kladiem do steny. Upevňujem kovové upevňovacie prvky, ktoré budú obsahovať môj nábytok; Na zaistenie pevnosti zostavy vždy počítajte dve skrutky na záves.

Krok 4 - Postavím svoj nábytok

To je miesto, kde sa vyžaduje pomoc priateľa, pretože nábytok nie je príliš ľahký a je nemožné ho držať a opravovať súčasne (pokiaľ nemáte štyri zbrane). Potrebujem niekoho, kto vloží krabicu na miesto a podrží ju, keď skrutkujem upevňovacie prvky. V mojom prípade má skriňa na zadnej strane škatule spony, ktoré sa vkladajú do kovových upevňovacích prvkov a ktoré môžem upraviť pomocou nastavovacej plôšky, ktorá je vo vnútri.

Krok 5 - Opravím krabicu

Akonáhle je krabica umiestnená a keď môj asistent dňa udržuje krabicu na svojom mieste, upravím ju skrutkovaním v nastavovacej pätke, aby sa priblížila k mojej stene. Uistil som sa, že pomocou úrovne, že nábytok je rovný.

Krok 6 - Položil som dvere

Zostáva len pre mňa vložiť dvere a prípadne policu (steny) mojej nástennej skrinky. Upevníme pánty na dvere skôr, ako ich namontujem do dverí.

Krok 7 - Odložil som svoje veci!

Môj nábytok je hotový a nakoniec si budem môcť uložiť ďalšie veci! Pozor: Ak váš projekt pozostáva z montáže niekoľkých nástenných skríň vedľa seba, premyslite vopred vŕtanie otvorov do svojich bočných stien vrtákom do dreva: to vám umožní zaistiť skrinky a ďalej zaistiť pevnosť ich upevnenia. ,