Komentáre

Dunlopillo uvádza na trh ekologické matrace pre batoľatá

Dunlopillo uvádza na trh ekologické matrace pre batoľatá

Posilnená angažovanosťou v oblasti životného prostredia s radom ekologických matracov, ktoré obsahujú materiály Ecogen z trvalo udržateľného rozvoja, rozširuje spoločnosť Dunlopillo svoj sortiment o novú ekologickú matraci určenú pre deti. K programu: matrac, ktorý sa stará o pohodu a zdravie detí, ale tiež rešpektuje planétu.

Prvý matrac určený pre zdravie dieťaťa

Pretože bábätká trávia počas prvého roka 15 až 20 hodín denne v posteli, výber matraca sa nesmie brať na ľahkú váhu. Toto je pozorovanie Dunlopillo, ktorý tak ponúka matrac dokonale prispôsobený morfológii a hmotnosti dieťaťa pomocou matrace „My First Dunlopillo“, matrace Poussin. Navrhnuté z materiálu Ecogen, poskytuje vynikajúce prijímacie a podporné vlastnosti ako existujúce peny. Umožňuje tiež lepšiu cirkuláciu vzduchu a lepšie vetranie, čím pomáha dieťaťu regulovať teplotu jeho tela tým, že podporuje odparovanie potu. A aby sme reagovali na citlivosť detí, emisie prchavých organických zlúčenín (VOC) sa znižujú o 80% a vylučujú sa formaldehydy, aby sa predišlo alergiám pre najmenších. Okrem toho je kliešťový poťah tkaný v hypoalergénnom a priedušnom vlákne, ktoré obmedzuje vývoj roztočov a baktérií. Odnímateľný, dá sa tiež prať pri 40 °.

Ekologické materiály, ktoré rešpektujú prírodu

A ak matrac Poussin dokonale rešpektuje najcitlivejšie, vďaka ekologickému dizajnu zachováva aj planétu. Kompozitný materiál novej generácie, Ecogen pochádza z trvalo udržateľného rozvoja a je 100% obnoviteľný. V skutočnosti sa vyrába pomocou starých recyklovaných matracov, ktoré sú vystavené veľmi vysokým teplotám, aby sa odstránili znečisťujúce látky, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v matracoch. Výsledkom je efektívny matrac bez pridania chemikálií a lepidiel. Všetko sa vyrába vo Francúzsku v špecializovanom závode Ecoval v Ardèche, ktorý doposiaľ spracováva viac ako 150 000 matracov ročne. Matrac Poussin „Mon Premier Dunlopillo“ sa predáva v obchodoch But, Conforama a Alinéa za cenu 119 eur (60 x 120 cm). > Viac informácií na //www.dunlopillo.fr/