Články

Ako zabezpečiť uzávery?

Ako zabezpečiť uzávery?

Bezpečnosť je jednou z našich obáv. Na starých alebo moderných stavbách vybavených drevenými okennými krídlami alebo roletami je možné usporiadať ďalšie bezpečnostné systémy, jednoduché a efektívne obmedziť a zabrániť všetkým pokusom o vlámanie alebo vlámanie počas neprítomnosti. predĺžená. Viac článkov na tému: Pracovné ponuky pre montáž okien

Zabezpečovacie uzávery: roleta - všeobecne

Roleta má dve formy: môže byť manuálna alebo elektrická. Je vyhľadávaný pre svoju estetickosť, praktickosť a ľahkú údržbu. Roleta je stále viac umiestnená na nové konštrukcie. Roleta s elektrickým mechanizmom bude mať dôležitejšie technické bezpečnostné prvky ako roleta s manuálnym systémom. Mechanický proces elektrického uzáveru je skutočne tvorený detektormi prekážok alebo núteného otvárania, zariadenie proti zdvihu tak blokuje akýkoľvek pokus o vandalizmus. Roleta je vyrobená z extrudovaných hliníkových lamiel, tuhšej a odolnejšej zliatiny ako konvenčný hliník. Z hľadiska bezpečnosti je roleta spoľahlivá a efektívna, ponúka vysoké technické vlastnosti proti pokusom o nútený vstup alebo násilný zásah.

Zabezpečovacie uzávery: zatváracie príslušenstvo pre rolety

Ako je uvedené vyššie, ručná roleta ponúka menej dôležité bezpečnostné kritériá ako elektrická brána. Aby sa zvýšila bezpečnosť ručnej rolety, bolo vyvinuté príslušenstvo vo forme uzamykacieho mechanizmu pákového typu, pružinového odblokovacieho mechanizmu, mechanizmu pozostávajúceho zo skrutiek a skrutiek. Ručná roleta môže byť vybavená týmto doplnkom, ktoré povedie k bezpečnejšej konfigurácii (zariadenia proti roztrhnutiu alebo proti zdvihnutiu). Ďalej, a aby sa zvýšila účinnosť rolety, môže byť spojená s výstražným systémom a môže byť pripojená k centrálnej jednotke.

Zabezpečenie žalúzií: metódy a tipy pre drevené žalúzie

Na zabezpečenie jednej alebo viacerých drevených uzáverov sa používa niekoľko metód. Pre okenné krídla bude bezpečnostná lišta s uzamykacím systémom veľmi účinná a zabráni akýmkoľvek pokusom o vyhodenie. Funkcia blokovania skutočne zabráni akémukoľvek posunutiu, aby uvoľnila tyč proti vniknutiu. Drevené žalúzie môžete tiež vybaviť zosilnenou tyčou odolnou proti vlámaniu, ktorá pozostáva z dvojbodového systému proti zdvíhaniu. Táto lišta umožní integrované zablokovanie obidvoch listov. Budete mať tiež možnosť zosilniť odpor uzáverov integráciou kovových tyčí medzi lamely. Nakoniec je možné namontovať trojbodový zámok na optimalizáciu tohto zariadenia a na zabránenie akýmkoľvek pokusom o prienik.