Informácie

V kancelárii ... návrhára Sergea Bensimona

V kancelárii ... návrhára Sergea Bensimona

Niekoľkokrát precestoval svet a nie je náhoda, že jedného krásneho rána odišiel z módy k objektom a potom k umeniu a literatúre bez toho, aby sa vzdal cesty. Serge Bensimon sa nedá odolať stretnutiu a dotkne sa všetkého. Posledným objektom jeho nenasytnej zvedavosti sú maľby zdrojov. Výsledok: rad slnečných farieb, ktoré evokujú svetlo Mexika.

Kultová tenisová obuv, Bensimon

Po celom svete poznáme jeho tenisové topánky, ktoré sa stali ikonami, ktoré jednoducho nazývame Bensimon. Ten, ktorý ich vyrazil so svojím bratom Yvesom, pred viac ako 25 rokmi, sa tam nezastavil. Z týchto nálezov vo vojenských prebytkoch sa rodili zbierky, doplnky a nakoniec dekorácie. Serge Bensimon je tvorcom v širšom zmysle slova. Stretnutie s ním nie je také jednoduché, pretože pán je vždy hore a dole. Keď je v Paríži, naďalej sa znásobuje az dobrého dôvodu. Jej butiky, Autour du monde a Home Autour du monde sú jej bábätká. Pozorne ich sleduje. Teraz je tu aj Galéria, ktorá vystavuje a vydáva umelcov, ako aj kníhkupectvo Artazar. Stručne povedané, o čo sa postarať.

Kancelária, kde dekorácie hovoria o cestovaní

Kancelária Serge Bensimona? Všetko záleží na návštevníkovi, pretože sa usadí v showroome aj v tlači. V skutočnosti existujú dva. Úradník, v ktorom dostane, a potom skutočný, kde nájde celý svoj tím. „Stvorenie je okamih zdieľania,“ hovorí. Platí to o to viac v jeho prípade, keď uznáva, že sa stal akýmsi dirigentom, ktorý prechádza z jedného projektu do druhého. V tomto veľkom priestore, kúpanom vo svetle, sú roztrúsené tu a tam extravagantné, zábavné predmety, ktoré sú súčasťou jeho života, napríklad jeho motocykel, ktorý každý deň jazdí pri nákladnom výťahu. „Nemám žiadne obľúbené položky,“ hovorí. „Sú veci, ktoré ma nútia vymyslieť príbehy.“

Zdrojové obrazy, ktoré videl Bensimon

Príbehy, ktoré mu boli povedané, alebo tie, ktoré sa mu stanú, sú často zdrojom jeho zbierok. Napríklad v oblasti farieb sa všetko začalo z obchodu Bensimon v Lyone, ktorý sa nachádza oproti Ressource. „Pre steny som si vybral farby z nich, ale mierne som ich upravil pridaním čiernej. Jedného dňa prišiel do obchodu umelecký riaditeľ značky, zaujatý tónom, ktoré nepoznal. páčilo sa mu to a Ressource ma požiadal, aby som si predstavil rozsah.

Po celom svete je počasie po celý rok dobré

Na definovanie Bensimonovho štýlu musíme najprv hovoriť o cestovaní. Žiadna zbierka sa rodí bez odkazu na ľudí, krajinu alebo svetlo. Po návrate zo Spojených štátov odchádza do Hongkongu a pravdepodobne sa zastaví niekde medzi tým. Koncept obchodov „Po celom svete“ sa zrodil z tohto neistého nápadu s myšlienkou, ktorá v tom čase bola úplne revolučná: „niet sezóny“. To je dobrý dôvod na ponúkanie parkov ako sú plavky, tenisové topánky a kabáty v butikoch. Pridajte k tomu kus nábytku vyrobený s Amish - samozrejme po ceste - a značka Bensimon začala svoj neodolateľný vzostup.

5 predmetov drahému Sergeovi Bensimonovi