Kvetinové príbehy s Luc Gaignardom

Kvetinové príbehy s Luc Gaignardom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Luc Gaignard, skutočný odkaz v kvetinovom svete, je kvetinármi v génoch a v srdci! Kúpal v kvetinách od svojho narodenia, ponúka odvážne kompozície, ale vytvoril aj originálny koncept: „ô colored“, nový spôsob prezentácie kytíc vo farebnej vode. Meeting.

Povedzte nám o svojom pozadí.

Syn angevinského záhradníka, vždy som bol ponorený do sveta rastlín. Ako 17-ročný som sa obrátil k odvetviu klasického kvetinárstva prostredníctvom osvedčenia o odbornej príprave na prácu v Moulié v Paríži. Potom som spolupracoval s veľkými parížskymi kvetinármi, aby som dokončil výcvik a objavil rôzne štýly a techniky. V roku 1998, vo veku 22 rokov, som otvoril dielňu, kde som pripravil kytice pre milovníkov kvetov, ktoré som začal zvádzať. V roku 1990 som otvoril svoj prvý obchod v 13 rue du bouloi (Paríž 1 °). Tam začínam presadzovať svoj súčasný / mestský štýl tým, že do parížskych bytov prinesiem rastliny. Moje krédo: prehodnotiť tradičný buket vytvorením „farebného“ a predovšetkým prehodnotiť črepníkovú rastlinu spracovaním nádoby a jej obsahu predstavením poly-boxu.

Ako pracujete na svojich skladbách?

Vždy uprednostňujem možnosť objavovania nových rastlín a často aj druhej strany ich anatómie. Aby som to zhrnul, zaujímam sa o kvetinu od hlavy po päty. Lístie, štruktúra, morfológia stonky, krivka ... Samozrejme, všetky hviezdové kvety majú svoje miesto (ruže, pivonky, ľalie, hyacint podľa ročných období). A sviežosť a robustnosť sú vždy v poriadku. Všeobecne sa rozhodujem pre vizuálnu jednoduchosť. Poznáte tie malé čierne šaty, ktoré idú všade, ale vezmú všetko svoje elegantné s príslušenstvom, ktoré robí rozdiel. Veľkú časť mojej práce tiež tvoria kompozície na uvádzanie produktov na trh alebo na medzinárodné podujatia. Táto zadaná práca je dverami, ktoré ma zakaždým otvárajú novým inšpiráciám.

Aký je ideálny buket?

Ten, ktorého si všimneme. Kvet je lebka. Existuje, aby ju obdivovali, je hviezdou. Neznášam kytice, ktoré zostávajú nepovšimnuté. Musí existovať kytica, ktorá musí zohrávať úlohu v interiéri. Prináša farbu, sviežosť a vône. Dobrá kytica doma je kytica, ktorá žije, mení farbu, mizne a zostáva krásna až do posledného dňa.

Existuje trend kvetov?

Áno. Kvety sa vytvárajú nepretržite a prichádzajú na trh pravidelne. Tieto môžu alebo nemusia apelovať na kvetinárov. Povedal by som, že biele kvety sú podstatné, sú poistením „bez zavinenia“. Exotické kvety sú súčasťou sveta stále málo využívaného kvetinármi a rád ich využívam pre svoje dobré správanie a farby. Tiež by som rád zaobchádzal s listami ako s kvetmi. Niektoré majú veľmi komplementárne grafické prvky. Revízia karafiátu pri objavovaní novej odrody je vždy milá pre túto milovanú.

Aké sú správne združenia a ktorým sa treba vyhnúť?

Najjednoduchšie asociácie. Jedna až dve odrody, to je presne poistenie malých čiernych šiat. Práca s farebným gradientom je často tiež bezpečnou voľbou. Vyvarujte sa miešaniu kvetov rôznych odevov, pretože vývoj kytice nebude šťastný. Niektoré kvety, ako napríklad cibuľka, naďalej rastú vo vode, a preto je dôležité to zohľadniť. Ale som veľmi otvorený miešaniu exotických kvetov so záhradnými kvetmi. Na druhej strane je cvičenie ťažšie!

Máte tip, aby kvety vydržali?

Výber najčerstvejších možných kvetov je najlepším spôsobom, ako dlho udržať kyticu. Výmena vody a zníženie stoniek sú tiež faktory, ktoré pomáhajú udržiavať kyticu vo váze. Starnúca kvetina vyzerá vždy čistejšie v čistej váze naplnenej čistou vodou. Inak existujú triky pre babičky, ako je medená minca pre tulipány alebo tableta aspirínu, ale nie som presvedčený ...

Môžete odporučiť záhradu, kde môžete vidieť krásne kvety?

Vo Francúzsku je množstvo záhrad, ktoré sú majstrovskými dielami vyrobenými nadšencami, a ja verím, že návšteva záhrady je potešením objavu, ktorý sa nesmie prehliadnuť. Ale vidieť kvety, kvetinový trh je ideálny. Amsterdamský kvetinový trh je veľmi bohatý na výber vo všetkých ročných obdobiach. Nájdete Luc Gaignarda na www.lucgaignard.com a na adresách: - 13, rue du bouloi Paris 1er - 71, miesto du Félix Lobligeois Paris 17. miestoKomentáre:

 1. Doune

  I congratulate, this remarkable idea is necessary just by the way

 2. Brenn

  I agree, a very useful phrase.

 3. Gowyn

  Pripojím sa. A čelil som tomu. Môžeme komunikovať o tejto téme. Tu alebo v PM.

 4. Timoteo

  This phrase, is))) incomparable

 5. Breac

  The good result will turn outNapíšte správu