Komentáre

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť na trávniku

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť na trávniku

Ak chcete získať krásny zelený trávnik, v dobrom zdravotnom stave, uvádzame niekoľko návrhov chýb, ktorým sa treba vyhnúť.

Nepite príliš často

- Vyvarujte sa zalievaniu príliš často. Raz za týždeň stačí spôsobiť hlboké zakorenenie rastlín. - Ak zavlažujete denne, korene trávnika zostanú blízko povrchu a pri najmenšej suchosti rastliny neprežijú.

Vyhnite sa nadmernému holeniu

- Kosenie by nemalo byť príliš oholené. Nerežte viac ako tretinu výšky prameňa. Je lepšie kosiť častejšie ako príliš krátke kosenie, čo oslabí rastlinu. - Nikdy nesekajte ráno, keď je tráva vlhká rosou. Kosačku používajte na kosenie trávnika iba v suchom stave.

Žiadne nadmerné hnojenie

Trochu hnojiva je v poriadku, príliš veľa hnojiva, ahoj spálené korene! Na jar, keď vegetácia začne opäť rásť, naneste špeciálne granulované hnojivo na trávu. Príliš veľa hnojenia je rovnako škodlivé ako vôbec.

Nezneužívajte zabijače buriny

Pokiaľ nie ste dokonalým anglickým puristom na trávnik, pár púpav na trávniku si nezaslúži príliš veľa chemických zabíjačov burín. Pomocou malého ručného šneku vytrhnite vinníkov bez poškodenia trávnika.

Dajte si pozor na chlorózu

Chlóza je škrabanec rastlín, ktorý vedie k žltnutiu listov. Je to často kvôli vylúhovaniu minerálov z pôdy nadmerným zalievaním alebo opakovaným dažďom. Pozor, v záujme boja proti chloróze by sa síran železnatý nemal nikdy nanášať na suchý trávnik. V takom prípade riskujete spálenie koreňov. Nájdite všetky chyby, ktorým sa musíte vo svojej záhrade vyhnúť.