Články

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri zdobení terasy

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri zdobení terasy

Francúzi čoraz viac oceňujú vonkajšie priestory a najmä terasu, ktorá sa stáva skutočnou obývacou izbou rovnako ako ostatné miestnosti v dome. Terasa sa teda považuje za nový priestor na vybavenie a dekoráciu. Predtým, ako začnete, ponúkame rýchly prehľad chýb, ktorým sa treba vyhnúť na terase bez falošných poznámok.

Nezabudnite na podlahu

Rovnako ako v dome, podlaha terasy prispeje k jej atmosfére! Preto je zvlášť potrebné zabezpečiť dobrý dekoratívny základ pre vonkajší priestor. Na tento účel máte na výber z mnohých náterov, ktoré vyberiete podľa atmosféry, ktorú chcete priniesť. Drevo zaistí prírodného ducha, ktorý vyhovuje všetkým štýlom. Obklady môžu byť dobrou voľbou, ak je vaša obývacia izba už obkladaná tak, aby vytvárala kontinuitu, a kameň vám ponúkne veľmi estetický minerálny oblázek. Uistite sa, že zvolená podlaha je v súlade so štýlom vášho domu, aby terasa bola skutočným rozšírením domu.

Nezabudnite obliecť steny

Rovnako ako obliekate podlahu domu, obliekate aj steny a na terase je ten istý princíp! Ak je vaša terasa obložená stenami, najprv vedzte, že ich budete môcť obliecť pomocou kôstok alebo rastlín pomocou mreží, aby výhľad na steny zmizol a vytvoril veľmi dekoratívnu atmosféru. Ak je jedinou stenou terasy fasáda, vedzte, že aj tam môžete inštalovať rastliny. A tiež premýšľajte o zavesení ozdobných svietidiel alebo iných ozdobných predmetov, ktoré vašej terase dodajú určitú atmosféru.

Nevyberajte nábytok náhodne

Kúpili by ste si pohovku v obývacej izbe bez toho, aby ste o tom premýšľali? To isté platí pre terasu! Záhradný nábytok je potrebné dôkladne premyslieť. Najprv musíte zabezpečiť, aby vyhovoval vášmu životnému štýlu. Niektorí budú chcieť iba záhradný nábytok, iní jedálenský stôl a iní uprednostnia niekoľko lehátok na opaľovanie. Potom premýšľajte o štýle nábytku, pretože najlepšie je, že je v súlade so štýlom vášho interiéru, ale aj s povrchovou úpravou terasy. Môžete si zvoliť kov pre priemyselný štýl, tkanú živicu pre moderný štýl a samozrejme drevo pre prirodzenejší štýl.

Nenechávajte medzery bez funkcie

Nakoniec vedzte, že tajomstvo dekoratívnej terasy a určiť priestory, z ktorých každý bude mať svoju funkciu, ako je tomu v dome. Ak máte veľkú terasu, prečo si nevytvoriť kútik na prijímanie priateľov a kútik určený na relaxáciu s niekoľkými ležadlami na opaľovanie? Môžete si tiež vytvoriť kuchynský kút s grilom a malým ďalším kusom nábytku v rohu terasy a zvyšok bude venovaný jedálenskému stolu alebo záhradnému nábytku, ktorý dostanete. Neváhajte a predstavte si terasu ako obytný priestor, ktorý je možné využiť podľa vašich vonkajších zvykov. Nájdite všetky chyby, ktorým sa musíte vo svojej záhrade vyhnúť.