Retro zrkadlá na vrchole dekorácie

Retro zrkadlá na vrchole dekorácie

Vždy tak trendy, retro štýl nás neprestáva zvádzať. A tiež na zrkadlovej strane vie, ako nás prinútiť zamilovať sa. Slávne ratanové modely z 50-tych rokov alebo známe zrkadlá čarodejníc sú späť v centre pozornosti a dodávajú našim stolom rozhodne retro vzhľad. Obývacia izba, spálňa, vchod, hrdo sa pozývajú do všetkých izieb. Plný svetlomet na piatich spätných zrkadlách, ktoré nestarli.

Ratanové zrkadlo

Posilnený retro vlnou, ratan robí comeback v našich interiéroch! Dokončený staromódny obraz, ktorý sa prilepil na jeho pokožku v posledných rokoch, dnes s hrdosťou sedí vo všetkých izbách domu, aby ohrial atmosféru na stoličke, hojdacej stoličke a samozrejme v zrkadle. Ak chcete predovšetkým nájsť staré modely v tvare kvetiny, jablka, diamantu alebo dokonca hviezdy na blších trhoch, vedzte, že veľké značky vám ponúkajú reedície rovnako pekné. V AM PM je ratanové zrkadlo okrúhle alebo štvorcové, ale rovnako retroaktívne ako zrkadlo 50. rokov.

Slnečné zrkadlo

Ako už názov napovedá, slnečné zrkadlo je navrhnuté tak, aby všetky jeho vetvy predstavovali po pripojení k centrálnemu zrkadlu slnečné lúče a množstvo lúčov. Najznámejší z nich je model Vallauris z 50. rokov 20. storočia, zlatý as mnohými kovovými vetvami. V garážovom predaji sa ľahko nájde, napriek tomu sa zdá byť dosť drahé ... Preto dávame prednosť lacnejším opätovným odberom, ktoré sa o úlohu veľmi dobre starajú. Naše obľúbené? Veľký model z ľahkého dreva Kampar z Maisons du Monde a Soly zrkadlo všetko v zlate oblečené v Alinéa.

Zrkadlo čarodejnice

Ikona čarodejnice, ktorá je ikonou francúzskeho dizajnu 50. rokov, sa vyznačuje konvexným zrkadlom, to znamená zakriveným. Odrazený obraz je potom úplne zdeformovaný, ideálny na to, aby dal jeho interiéru nádych originality. Často je obklopený dreveným kruhom alebo veľkými vetvami, ako je napríklad slnečné zrkadlo, a je ľahko pripevnený vo vchode alebo v obývacej izbe, kde nebude bez povšimnutia.

Triptych zrkadlo

Pravdepodobne poznáte triptych, nazývaný „holičské zrkadlo“, zložený z troch zrkadiel, ktoré sa pri odkladaní sklopia nad sebou. Nielen rezervované pre kúpeľne, dnes si ich trúfame v každej miestnosti s trochou preferencie spálne a vchodu. Naše nové obľúbené: model predstavený Sophie Ferjani pre Graham & Brown. Obzvlášť sa nám páči aj vysoko dekoratívny model XXL, ktorý ponúka AM PM a ktorý si teraz osvojujeme v našej obývačke.

Spätné zrkadlo

Ak máte radi spätné zrkadlo, buďte pripravení vstať čoskoro. Pretože ak ich nájdete v mnohých historických obchodoch alebo na blších trhoch, je ťažké vidieť ich nástupcov vo veľkých značkách. Veľmi dobre rozpoznateľné vďaka svojej podobe „retro auta“ sú ideálne na malej stene pri vchode alebo na konci chodby. Vyššia ako šírka dáva stene výšku a zároveň je veľmi ozdobná svojimi jemnými zlatými kontúrami.