Komentáre

Zen dekor v obývacej izbe

Zen dekor v obývacej izbe

Obývacia izba je priestorom vedúcim k relaxácii. Radi tu odpočívame, stretávame sa s priateľmi alebo rodinou, čítame alebo počúvame hudbu. To je zo všetkých týchto dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre salón Zen, sa ukáže ako múdra voľba. Ako vytvoriť Zen dekor? Aké farby alebo materiály by ste si mali zvoliť? Ako priniesť harmóniu a pokoj do obývacej izby? Tu je niekoľko tipov.

Neutrálne farby

Na dosiahnutie dekorácie Zen v obývacej izbe kladiete neutrálne farby, ako sú biela, béžová alebo šedá. Pretože predstavujú prírodnú, zelenú a hnedú, je možné ich použiť pre zenovú atmosféru. Spravidla by mali prevziať svetlé tiene. K dispozícii sú tmavšie alebo intenzívnejšie farby, ktoré zvýrazňujú dekor alebo vylepšujú špecifický priestor v obývacej izbe. Biela a čierna atmosféra môže dodať veľmi trendový dekor zenu Zen!
Fotografie: La Redoute / Roche Bobois

Prírodné materiály

Na zabezpečenie pokoja v obývacej izbe je možné použiť prírodné materiály. Ich farby sú také triezve ako neutrálne a ponúkajú množstvo vzorov. Ako súčasť dekorácie Zen sa rozhodneme pre obloženie alebo parkety z prírodného dreva alebo natreté vo svetlých farbách, pre morské riasy, plátno, vlnu atď. Prírodné materiály nachádzajú svoje miesto na stenách, podlahe, závesoch, nábytku, pohovke, svetlách a všetkých dekoratívnych prvkoch. Miešajú sa s neutrálnymi odtieňmi, ktoré ich vylepšia a zároveň rozjasnia obývaciu izbu. Ak chcete dať svojmu interiéru trochu oplatky, môžete si vybrať efektné nátery. Dnes nájdeme obklady, ktoré vyzerajú ako mylné pre parkety alebo tapety predstavujúce drevenú, kamennú alebo tehlovú stenu.
Fotokredit: La Redoute

Prvky vhodnej dekorácie

Ak sa rozhodnete pre dekor Zen, musíte zvoliť vhodné dekoratívne prvky. Môžu to byť predmety vyrobené z prírodných materiálov, sviečky a veľmi triezvy rám, ktorých farby zodpovedajú ostatným odtieňom obývacej izby. Na parkety sme položili svetlý koberec z vlny. Na dlaždici si môžete zvoliť model z prírodného materiálu. Ak chcete vegetáciu, vedzte, že je dokonale kompatibilná s dekorom Zen. Milujeme bambus, biele kvety všetkých veľkostí a bonsaje. Vyhnite sa rámom alebo tapetám predstavujúcim rastliny, rozhodnite sa pre prírodné rastliny!
Fotografie: Maisons du Monde

Elegantná obývacia izba

Dekorácia Zen znamená rafinovanú dekoráciu. Takže nepreťažujte svoju obývaciu izbu. Tá musí pozostávať z pohovky, či už sprevádzanej jedným alebo viacerými kreslami, konferenčného stolíka, jednoduchej a ľahkej hi-fi skrinky a malej skrinky. Ten musí byť uzavretý a musí byť triezvy. Obývaciu izbu môžete samozrejme ozdobiť kobercom a dekoratívnymi predmetmi, ale obmedziť ich množstvo. Vyberte si nábytok a ozdobné prvky vhodné do vašej obývačky. V skutočnosti by ste nemali dať veľký nábytok do veľmi malej miestnosti. Ak je to možné, umiestnite rôzne prvky, ktoré tvoria vašu obývaciu izbu, na cirkuláciu vzduchu a pozitívnych vĺn.
Fotografický kredit: Ikea