Krátko

Popový vesmír Keitha Haringa napadá dekor

Popový vesmír Keitha Haringa napadá dekor

Je nemožné nepoznať dielo Keitha Haringa (1958 - 1990), pretože je všadeprítomné vo výzdobe. Retrospektíva umelcovho diela v Musée d'Art moderne de la Ville de Paris a na Centquatre v Paríži je príležitosťou vrátiť sa k týmto symbolickým znakom, ktoré sa naliehavo prijímajú doma.

Ikonické snímky

Ikona pop art, Keith Haring vyvinul jedinečný a rozpoznateľný umelecký slovník medzi tisíckami. Inšpirovaný graffiti ponúka návrhy obklopené čiernou a farebnou farbou. Pod zjavnou jednoduchosťou umeleckých rysov sa však skrýva veľmi angažované mestské umenie, ktoré je predovšetkým nositeľom posolstiev sociálnej spravodlivosti, individuálnej slobody a zmien. Retrospektíva (do 18. augusta 2013) predstavuje najmä politickú povahu svojej kariéry s takmer 250 dielami vyrobenými na plátne, plachte alebo v metre.

Vplyv Keitha Haringa

Populárny umelec, ktorý obhajuje umenie všade, siaha tak ďaleko, že uvádza na trh produkty odvodené z jeho práce s jeho slávnym Pop Shopom. V súčasnosti existuje aj veľa značiek s licenciou používať kultové motívy umelca na udržanie jeho prístupu. Vo vašej výzdobe bude pre vás ľahké ponúknuť nálepky predstavujúce základné štekajúce psy alebo dokonca žiarivé dieťa. Originálne návrhy Keitha Haringa sú k dispozícii aj na podnosoch a inom riade, písacích potrieb, plagátoch a dokonca aj detských stoličkách. Jednoduché použitie na rozjasnenie domu, jedno alebo dve doplnky prinesú farbu do vášho interiéru a nezabudnú pridať do svojho interiéru mestskú a popovú poznámku.