Krátko

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri hornom bazéne pred letom

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri hornom bazéne pred letom

Aká radosť z bazéna, keď svieti slnko. Ale za to, musíte sa postarať o to minimum tak, že je pripravený, keď nastane čas, aby si na svoje plavky. Aby sme boli načas, tu je niekoľko chýb, ktorým sa treba vyhnúť.

Nezabudnite na doplňovanie

Žiadny spôsob, ako sa vykúpať v zelenej alebo špinavej vode! Aby ste si z bazéna vyniesli zimu, musíte ho dať späť do vody. A práve táto operácia vám zaručí dobrú kvalitu plávania počas celej sezóny, preto by ste ju nemali zanedbávať. Preto vedzte, že doplňovanie sa vykonáva ideálne, keď je teplota vody medzi 11 a 15 °, to znamená pred tvorbou rias. Najskôr musíte vykonať dobré vyčistenie pomocou pristávacej siete, potom pomocou robota a niekedy vyčistiť steny. Ak je vaša voda skutočne zelená, použite špeciálnu úpravu, prefiltrujte celý objem vody a dobre vyčistite steny. A pamätajte, že tajomstvo dobrého opätovného zavlažovania je predovšetkým prostredníctvom dobrej filtrácie. Tiež plánujte pridať vodu, ktorá sa odparuje v zime.

Nezabudnite na renováciu

Viac ako vodné hospodárstvo, bazén niekedy vyžaduje niekoľko malých renovácií, aby čo najlepšie využil svoj bazén. O drobné opravy sa preto musíme postarať pred letom a obdobím plávania. Ak potrebujete vymeniť vložku za netesnosti, teraz je čas to urobiť. Skontrolujte tiež, či vaše filtračné systémy fungujú dokonale. Môžete ju tiež zmeniť na efektívnejší model, ktorý vám zabezpečí lepšiu kvalitu kúpania.

Nehrajte sa s bezpečnosťou

Bezpečnosť je jedným z najdôležitejších bodov pri priblížení sa k bazénu, pretože s ňou každý rok priamo súvisí mnoho nehôd. Pripomíname, že zákon ustanovuje, že všetci majitelia podzemných alebo polopodlažných bazénov inštalujú bezpečnostné zariadenie. Potom máte na výber a môžete zvoliť ochrannú bariéru, ktorá zabráni neoprávnenému prístupu do bazéna, kryt, ktorý zabráni pádom z bazéna, bezpečnostný alarm alebo prístrešok, ktorý uzavrie bazén. Pred letom neváhajte posilniť svoje bezpečnostné zariadenie pridaním prvku. Okrem toho vždy buďte ostražití.

Nepočítajte to pri bazéne

A konečne, aby bol bazén tento rok v lete na vrchole, je potrebné zohľadniť nielen technické aspekty! Takže je len na vás, aby ste svoj bazén urobili čo najpríjemnejším zameraním na dekoráciu. Okraje bazénu obliekajte kvetináčmi, svetlami, ktoré po zotmení transformujú atmosféru. Existujú dokonca aj svetlá, ktoré môžu vznášať sa na vode pre ohromujúci dekor. A predovšetkým nezabudnite na záhradný nábytok, ktorý vám umožní opaľovať sa pri výstupe z bazéna. Trend smeruje k bazénu ako novej obývacej izbe, preto neváhajte a postarajte sa o dekoratívnu stránku ako jedna z izieb v dome. Nájdite všetky chyby, ktorým sa musíte vo svojej záhrade vyhnúť.