Komentáre

Ako osvetliť temné miestnosti: 7 chýb, aby sa neurobili

Ako osvetliť temné miestnosti: 7 chýb, aby sa neurobili

Svetlo je v našich interiéroch dôležitým faktorom. Je to zdroj pohody a pomáha nám omladiť nás. Keď však tá druhá chýba, nasnímajte ju niekoľkými tipmi pre dekoratérov, ktoré vám umožnia zažiariť vo vašej izbe. Či už žijete v prízemí, na konci nádvoria alebo v byte orientovanom na sever, objavte 7 chýb, aby ste predišli osvetleniu temnej miestnosti!

Nemajú prednosť svetlým farbám

Farba ovplyvňuje perspektívy a svetlo. Použite ho vo svojej výzdobe. Tiež priniesť nejaké svetlo do vášho interiéru, pokiaľ možno rozbaľte paletu svetelných odtieňov. Béžová, sivobiela, pusinka biela, svieža zelená alebo slamovo žltá ... sú vítané. Tieto jasné maľby pozostávajúce z veľkej časti z bielych pigmentov, ktoré odrážajú viac svetla, sa pri kontakte rozsvietia.

Nedávajte zrkadlo pred okno

Je vaša izba príliš tmavá, dokonca aj uprostred dňa? Zachyťte prirodzené svetlo zavesením veľkého zrkadla na stenu tesne pred oknom, ktoré bude odrážať svetlo. Rovnako ako druhé okno, pomôže vám priniesť slnko do vášho interiéru.

Nepokladajte čistú podlahu

Často premýšľame o maľovaní stien, aby sme získali trochu svetla, ale vieme, že podlaha ako strop sú rovnako dôležité. Tiež by sme vám radi pripomenuli: vyberte priehľadný povlak. Parkety, dlaždice, koberce alebo linoleum sú preto výhodné.

Namaľujte svoj strop lesklým povrchom

To isté platí aj pre strop. Namaľujte ju na bielu a vyberte farbu s lesklým povrchom. Lesklá farba nielenže vymaže nedokonalosti steny, ale bude to tiež vítaný reflektor, ktorý do vašej miestnosti prinesie trochu viac svetla.

Neinštalujte rolety

Je nevyhnutné sa schovať pred očami susedov. Ale aby ste sa pred svetlom neskrývali, vyberte si rolety, aby ste si obliekli okná. Zabudnite na záclony, ktoré okrem toho, že sú vizuálne objemné, bránia priechodu svetla. Žalúzie môžu byť večer sklopené a počas dňa zdvihnuté tak, aby z očí takmer zmizli.

Neošetrujte nepriame osvetlenie

Predovšetkým nezapínajte svetlo na stropnom svetle, ale dávajte pozor na svetelnú atmosféru umiestnením niekoľkých ďalších žiaroviek do rohov. Najčastejšie sú priehlbiny najtmavšie rohy miestnosti, keď sú osvetlené, osvetľujú a vracajú svetlo tam, kde to chýba.

Nehrajte sa so studenými farbami

Na druhej strane studené farby sú odtieňmi, ktoré vyvolávajú dojem zväčšenia priestoru. Od zelenej k modrej sa používajú napríklad, ak chcete zväčšiť príliš úzku miestnosť. Ich jednoduchým použitím vyvoláte dojem, že ste zatlačili steny, a do miestnosti, ktorá sa zdala upchatá, dávate pocit priestoru. Ste konečne pripravení urobiť váš interiér tak žiarivým ako vy!