Čo potrebujete vedieť pred otvorením strešného okna

Čo potrebujete vedieť pred otvorením strešného oknaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Usporiadanie podkrovia spočíva predovšetkým v otvorení jedného alebo viacerých okien. Pred začatím konania je však potrebné trochu prečítať! Ak chcete zistiť obmedzenia, ktoré im vznikajú, špecifiká, ktorým podliehajú, a rôzne typológie modelov existujúcich na trhu, je to tu!

Žiadosť o predchádzajúce povolenie od radnice

Pri zvažovaní uvedenia prirodzeného svetla pod strechu bez otvorov je prvým krokom správne konanie. Akonáhle sa zmení vonkajší vzhľad domu, musí sa žiadosť o predbežnú deklaráciu práce predložiť radnici. Aby boli akceptované, musia rešpektovať určité vzdialenosti pozorovania, priame alebo šikmé pre možných susedov.

Dôležitosť vonkajšieho utajenia

Pretože sú strešné okná vystavené väčšiemu počasiu, svetlu, chladu, teplu, vlámaniu a hluku, vyžadujú viac „ochrany“ ako bežné okná. Inými slovami, znamenajú dobrý externý systém utajenia. Motorické žalúzie, ktoré sú veľmi praktické a pohodlné na obsluhu, sa obzvlášť cenia tým, že posilňujú tepelnú izoláciu, vytvárajú bariéru proti hluku z dažďa alebo krupobitia, a tým že sťažujú prístup zvonka dovnútra. Dobrý bod z hľadiska bezpečnosti!

Rôzne typy otvárania

Po zohľadnení prvých dvoch obmedzení je čas začať podnikať: vyberte typ okna, ktoré chcete nainštalovať. Dve hlavné alternatívy? Otočné a premietacie otvory. Zvláštnosťou prvého je, že sa v strede nakláňa a otvára smerom dovnútra (horná alebo dolná časť v závislosti od modelu) miestnosti. Systém, ktorý sme si vybrali pre jeho pohodlnú a bezpečnú manipuláciu, a pretože poskytuje takmer o 50% viac svetla v porovnaní s tradičným oknom. Najdôležitejšie je však vedieť, že tento otvor, známy ako rotácia, je zvlášť vhodný pre „strmé“ strechy (medzi 15 ° a 90 °). Okná strešných okien sa otvárajú smerom von „presne“. Ich výhoda: neprepúšťa vnútro podkrovia, na rozdiel od predchádzajúceho systému a ponúka prekrásny panoramatický výhľad. Uvedomte si, že tento druh prevádzky je ideálny pre strechy s nízkym sklonom (od 15 ° do 55 °) a že ak chcete maximalizovať jas, musíte iba umiestniť okno vyššie na strechu za predpokladu, že Vyberte si rukoväť pripevnenú na spodnej časti (aby bola ľahko prístupná)!

Počet otvorov

Počet otvorov závisí od veľkosti podkrovia. Je však dobré poznať niektoré pravidlá. Napríklad je lepšie uprednostniť dve malé okná ako veľké. Toto umožňuje rozdeliť osvetlenie pre vyváženejšie a harmonickejšie vykreslenie a ako bonus táto voľba zlepšuje vetranie miestnosti ...