Vytvorte ozdobnú zeleninovú záhradu s originálnou zeleninou

Vytvorte ozdobnú zeleninovú záhradu s originálnou zeleninou


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zeleninová záhrada je praktická, hospodárna, vzdelávacia a dokonca dekoratívna! Tu je výber originálnej a najmä estetickej zeleniny, ktorá sa má usporiadať na záhrade, ale aj v dome ... a na tanieri. Krásna zelenina je módna v časopisoch a na blogoch… samozrejme varenie (prehľadajte vynikajúce www.jveuxetrebonne.com/), ale aj dekorácie (napríklad tu). Postavte tiež krásnu zeleninovú záhradu, ktorá bude konkurovať kvetinovej záhrade, a teda predvídať výzdobu domu prirodzene v čase zberu ... To zmení iba „zelenú“ zeleninu!

Hviezdy dekoratívnej zeleniny


Impozantné, trvanlivé a ľahko prispôsobiteľné vďaka svojej hrubej pokožke sú farby a iné tekvice predovšetkým dekoratívnou zeleninou. Ich rôzne tvary a priemery vždy ohromia. V oranžových farbách, ako napríklad orech alebo pižmo Provence, niekedy pruhované zelenou farbou ako giraumonový turban, alebo potom biele alebo žlté ako patisson, Baby Boo a squash Patidou, sa hodia na mnohé účely a zdobia ich stoly, bufety, vstupné haly alebo terasy, najmä na jeseň, keď dosiahnu zrelosť. Takže v apríli až máji je čas zasiať ich! Karfiol je tiež skutočným prírodným dekoratívnym prvkom: najčastejšie známym ako biely, môže byť tiež dostupný vo fialovej, oranžovej alebo zelenej. Naj Grafickejšia je kapusta romanesco, ktorej tvar je obzvlášť originálny. Chcete ich pestovať vo svojom pozemku? Nachádzajú sa v semenách alebo rastlinách, ktoré sa vysádzajú hlavne od apríla do júna. A konečne, artičok v zelených a ružových odtieňoch je tiež hviezdou okrasnej zeleniny, pretože ju dokonca používajú istí vynaliezaví kvetinári v kyticiach! Avšak, ak je to veľmi krásne, nie je ľahké pestovať a dlho ho získať ... Je preto vyhradené skôr pre skúsených záhradníkov, ideálne v Bretónsku a Provensalsku.

Pozrite si každodennú zeleninu inak

Paradajky, fazuľa, mrkva, kukurica, reďkovky ... Táto zelenina sa pestuje v zeleninovej náplasti na dennú sezónnu spotrebu. Čo ak trochu zmeníte svoje zvyky pestovaním a konzumáciou pôvodných odrôd? Začnime paradajkami, ktoré sa dodávajú v mnohých odrôd. Okrem rozdielov v tvare a veľkosti (od trpaslíka po hovädzie srdce až po hrušky) sú obyčajne červené, ale môžu byť tiež kakaové hnedé (napríklad krymská čierna), žltá (Goldene Königin, žltá hruškovitá, paradajka Mirabelle cherry, paradajka Gold Nugget a Banana Legs) alebo rosa (Rose de Bern). V zeleninovej záhrade si zahrajte na týchto estetických variantoch, na veľkostiach a tiež na vkusoch a výškach ... Najúžasnejšia je paradajka „ananásu“, bacuľatá a žltá s jemnou ananásovou chuťou, ako napovedá názov. Paradajka Supersweet 100 poskytuje veľa ovocia, je teda estetická a chutná. Ich kultúra vyžaduje dobrú dávku slnka. Výsev začnite vo februári, marci až apríli, výsadbe v apríli až máji, aby ste mali v lete ovocie; a nezabudnite znížiť gurmánov, aby podporili ich rast.
Fotoúver: Le Paysan - Plan SAS Pokiaľ ide o fazuľa, vo vašom živote to nie je len zelené a biele! Existujú tiež fazule so žltými strukmi („maslové fazule“) as fialovými strukmi, ktoré dodajú farbe zeleninovú škvrnu: Rocquencourt, Roi des Beurres, Purpurová kráľovná (trpaslík), Purple Teepee (struky rastú nad zeleňou) ... Fialové snežné skútre sa však na tanieri stávajú zelenými. Čo sa týka pestrej španielskej fazule s dlhými a plochými strukami, kvitne bielou alebo červenou; horolezectvo ho môžete pritlačiť napríklad k stene alebo na plot. Výsev je od apríla do júna, potom počkajte dva až tri mesiace, kým ich budete môcť konzumovať. Reďkev a mrkva môžu byť tiež pestrofarebné: keďže rastú v zemi, v záhrade nevidíme tieto žlté, fialové, biele, oranžové korene viac či menej svetlé alebo tmavé ... ale môžu ponúknuť výbuch farieb na tabuľku! Stránka www.brin-de-Jardin.com predáva napríklad zmesi reďkoviek: guľatá „Sora“, skôr racionálna a biela ľadová reďkovka, okúzľujúca reďkovka (tá, ktorú poznáme najviac, ružová s biely hrot) ... K dispozícii sú tiež polodlhé, okrúhle, žlté, fialové, biele, červené ... Pokiaľ ide o japonský „Misato Red“, jedná sa o červenú reďkovku s priemerom 5 cm, ktorá sa má vysiať iba od júla. Reďkvičky a mrkva sa môžu pestovať na otvorenom priestranstve, ako aj v kvetináčoch, ale nádoba musí byť veľmi hlboká. A na dokončenie obrázku sa opovažuje aj harlekýnská kukurica a biela alebo žltá repa (Burpees Golden), ľahko pestovateľná na slnku.

Baklažán a cuketa

Slávny baklažán a cuketa môžu byť tiež veľmi dekoratívne. Mäsité, lesklé a farebné, viac či menej dlhé alebo okrúhle, baklažány sú k dispozícii vo veľmi tmavofialovej farbe, v pruhovanej verzii (Riado at Caillard), v bielej a okrúhlej podobe, nazývanej „vajce“. Cuketa, na druhej strane, tiež produkuje veľmi pekné kvety, ktoré sú jedlé a môžu byť zelené alebo žlté (ako Golden Rush) alebo dokonca biele (z Virgínie zo Sicílie).

Šaláty a aromatické látky: zelené rastliny!

Na záhrade je možné robiť pekné dekorácie zelenými, blond, červenými, reliéfnymi, kučeravými šalátmi ... Rezacie šaláty v poslednej dobe veľa rástli, sú to veľmi pekné rastliny. Vytvorte krásnu súpravu s rôznymi odrodami, ktoré existujú. Malý klenot je Riman s tmavo zeleným listom, ďalší Pandero s červeným listím, Lollo Rosso, má jemné kučeravé listy; čakanka Variegata Di Castelfranco je svetlozelená s červenými bodkami a svieža (na jeseň av zime si ju môžete užiť). Pokiaľ ide o čakanku Palla Rossa, ktorá sa má vysiať v máji až júni na konci leta, produkuje sa ako malá červená kapusta. Všetci sú radi, že sú vysievaní na slnku alebo v čiastočnom tieni, a predovšetkým na vlhkosť - bez toho, aby sa utopili. Úžasne pôjdu v univerzálnej zalesnenej pôde, v zeleninovej škvrne ako na balkóne.
Fotoúver: Le Paysan - Plan SAS V rovnakej rodine má mangold (alebo hruškový) Bright Lights krásne a veľké zelené listy žilkované červenou / oranžovou / žltou; a rebarbora uvádza na trh svoje ružové stonky s veľkými listami ... v záhrade veľmi krásna! Pokiaľ ide o cive, ktoré pripomína novú cibuľu a pažítku, môže svojím tvarom evokovať trávu. Zasieva sa v čiastočnom tieni alebo na slnku, v kvetináči alebo do zeme, rastie od jari do jesene. A nezabudnite na aromatické bylinky! Bazalka, zvyčajne zelená, môže byť purpurová. Vytvorte hranice v záhrade striedaním farieb a tvaru listov: veľká zelená, jemná zelená, kompaktná trpaslík jemná zelená, trpaslík Marseille (malé gule), fialový opál ... A tiež pridajte bazalku „citrón“ a „do frontu škorica pre zábavu! Pažítka, mäta, petržlen, cesnak a šalotka majú tiež krásne listy, ktoré môžu orámovať zeleninovú náplast.

Papriky-papriky: okoreniť dekor!

Prichádzajú v mnohých variantoch, rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách: červená, zelená alebo žltá / oranžová ... to je farba, ktorá dodáva šalátom farbu! Ak chcete byť vysadení do zeme iba v južných oblastiach alebo na slnečnom mieste, inak nájdete okrasné papriky v kvetináčoch v záhradných centrách (vypustiť na čerstvý vzduch iba po skončení rizika mrazu). Medzi originály patrí čokoláda Mini Chocolate Bell pepper, baskická paprika a Snackor mini paprika. Ovocie budú rodiť koncom leta a do jesene, ak budú na úplnom slnku.
Fotokredit: Le Paysan - Plan SAS

Úžasné

Zatlačte hru objavovania a dekorácie do zasiatia špenátových jahôd, ktoré nie sú ani špenátom, ani jahodami, ale malé kyslé červené bobule podľa chuti červenej repy s listami podľa chuti. orechové! Ľahko sa pestuje na otvorenom priestranstve od marca do júla. Potom ovocie a listy uvarte. Ľadová ficoid, ktorého husté listy majú matný vzhľad, je starodávna zelenina, ktorá sa vysieva od mája do augusta na úrodu od júla do októbra; alebo Physalis Edulis, tiež nazývaný peruánsky kohút, ktorý produkuje jedlé žltooranžové bobule. Bavte sa!

Pôda a plodiny…


Všetky tieto rastliny sú pekné, ak sú v dobrom zdravotnom stave, preto ak je ich kultúra dobre vykonaná, a najmä ak je pôda dobre pripravená poskytnutím organických látok, biologického hnoja alebo kompostu. Dbajte na dodržiavanie odporúčaní podľa značiek a záhradných stredísk, a aby tieto zeleniny boli vždy „ozdobnejšie“, pestujte ich v zeleninových záplatách na záhrade alebo nad zemou (veľmi módne) - existujú modely do dreva, kovu alebo tuhej látky, ako je veľmi trendy BacSac. Páči sa nám spojenie mnohých kvetináčov, z ktorých každá je obsadená jedinou zeleninou alebo jedinou aromatickou látkou: terakotové kvetináče si dokonca môžete prispôsobiť farbou a meniť rozmery a tvary, čím vytvoríte harmonickú a chutnú súpravu. , A konečne, mód zelenej steny sa môže prispôsobiť aj pestovaniu určitej zeleniny, ako tu! Čítať: - Sprievodca rastlinami, ktoré sa ľahko pestujú - rastlinné, aromatické, stromy, kríky, kvety, popínavé rastliny, ovocné stromy. Vydania Rustica, vydané 21. februára 2014, 18 x 22 cm, 352 strán, 24,95 EUR. - Pestovanie záhrad Prat, vydané 13. marca 2014, 160 strán, 17,90 EUR. Poďakovanie: - Didier Court, priemyselná riaditeľka Plan Jardin / Le Paysan-Caillard, - Anne-Sophie Bourrigaud, zakladateľka stránky Brin-de-jardin.com, - Pascal Armel, správca stránok www.lesjardinsdaristee.com. Naše praktické záhradnícke videá


Komentáre:

 1. Tojarisar

  Heh, prečo takto? Rozmýšľam, ako by sme mohli túto recenziu rozšíriť.

 2. Dabei

  V ňom niečo je. Ďakujeme za pomoc v tejto otázke.

 3. Taregan

  Myslím, že toto je obdivuhodná myšlienka

 4. Athelston

  určite. A ja som tomu čelil. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 5. Xicohtencatl

  I am sorry, that has interfered... This situation is familiar To me. Is ready to help.

 6. Cillian

  Čokoľvek môže byťNapíšte správu